Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) cer, ka līdz gada beigām tomēr izdosies vienoties ar koalīcijas partneriem un apstiprināt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) reformu, kuru ceturtdien Saeima noraidīja.
Saeima ceturtdien, 22.septembrī, noraidīja likuma par Valsts ieņēmumu dienestu (VID) grozījumus, kas paredz apvienot VID Finanšu policijas un Muitas policiju, izveidojot Nodokļu un muitas policiju.
Skatot likuma grozījumus pirmajā lasījumā, par tiem balsoja 40 deputāti no Zaļo un zemnieku savienības, nacionālās apvienības un “No sirds Latvijai”. Pret bija 22 parlamentārieši no “Vienotības” un Latvijas Reģionu apvienības, bet vēl 29 “Saskaņas” un “Vienotības” pārstāvji balsojumā atturējās.
Jaunie likuma grozījumi paredzēja VID Finanšu policijas un Muitas policijas apvienošanu, samazinot vadītāju un palielinot izmeklētāju skaitu. Paredzēts VID Finanšu policijas pārvaldes Iekšējās drošības daļu pakļaut VID ģenerāldirektoram, kuram tādēļ turpmāk būs jānēsā formastērps.
Kā piektdien intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāmai” sacīja Saeimas deputāts Armands Krauze (ZZS), šis Saeimas lēmums būtu apzināta reformas bremzēšana.
Viņš uzsvēra, ka reformas VID ir vajadzīgas, skaidrojot, ka Saeimā bieži vien likumi, kad nodoti komisijām, raisa domstarpības, tāpēc ir trīs lasījumi, kuros domstarpības novērš, un arī šajā gadījumā domstarpības varēja novērst.
“Saņemoties mēs varētu paveikt šo procesu tikpat ātri, varam sēsties pie sarunu galda un atrast kompromisu”, un teorētiski steidzamības kārtā likumu grozījumus varētu pieņemt pat divu nedēļu laikā,”sacīja Krauze.
Kā zināms, Finanšu ministrija iepriekš skaidroja, ka šādas izmaiņas jāveic, lai veicinātu VID uzdevumu efektīvu izpildi, korupcijas risku samazināšanos, sabiedrības uzticību un optimizētu VID struktūrvienības.
Pašlaik VID ir divas izmeklēšanas iestādes – Finanšu policija, kā arī Muitas policija, kas veic operatīvo darbību un izmeklēšanu, lai atklātu un novērstu noziedzīgus nodarījumus muitas lietu jomā.
Foto:Saeima/https://www.flickr.com/photos/saeima//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/