«Faktiski jau ir manāmas izmaiņas pašā ekonomiskajā sistēmā. Dolārs arvien izteiktāk pārstāj būt pamatvalūta… Lai paplašinātu mūsu izpratni par notiekošo, mēģināsim to nosaukt citādi,» aicināja Zlotņikovs.
Viņam pagaidām vissaprotamākais vārds šķiet «transformācija», proti, formas maiņa, raksta Apollo.lv.
«Turklāt ne jau vienas formas nomaiņa ar citu, bet pārveide caur vairākām formām. Pāreja no viena stāvokļa citā. Vēl ir termins – transmutācija. Taču tas rada ne visai patīkamas asociācijas. Tāpēc runāsim par transformāciju,» sacīja Zlotņikovs.
Viņš paskaidroja, ka, paraugoties patērētāja acīm, pārformatējas tas, ko saucam par dzīves kvalitāti.
«Dzīvesveids un tā kvalitāte transformējas ar mīnusa zīmi. Mietpilsonis uzskata – visas nelaimes nāks no tā, ka sāksim dzīvot sliktāk. Proti, no kaut kā būs jāatsakās,» viņš paskaidroja.
Zlotņikovs norādīja: «Mums tomēr ir bijusi pietiekami laimīga divdesmitgade. Mēs tikām vaļā no visiem apnikušā, nereformējamā, praktiski feodālā, sociālisma. Šī pāreja arī vēl nav pietiekami apjēgta. Taču skaidrs, ka aizgājām no kaut kā sliktāka pie cerībām uz ko labāku, lai, pateicoties savai darbībai, pateicoties iniciatīvai, tiktu pie jaunas dzīves kvalitātes. Šis optimisms ir beidzies. Transformācija virza uz to, ka patērētāju, mietpilsoņu cerības pamazām saruks.»