Starptautiskās sankcijas nav apturējušas Ziemeļkoreju no jauniem kodolprogrammas izmēģinājumiem – valsts otrdien izmēģināja trīs ballistiskās raķetes.
Raķetes tika palaistas no Hvandžu pilsētas valsts rietumos un nolidoja 500 līdz 600 kilometrus Japāņu jūras virzienā, paziņojumā presei informēja Dienvidkorejas armijas ģenerālštābs.
Militārie eksperti pieļauj iespēju, ka tās bija “Scud” raķetes, kuru darbības rādiuss ir aptuveni 700 kilometri un ļautu tām sasniegt jebkuru vietu Dienvidkorejā.
Ziemeļkoreja pagājušonedēļ draudēja ar fizisku rīcību pēc tam, kad Vašingtona un Seula paziņoja par plāniem izvietot Dienvidkorejā modernu ASV pretraķešu aizsardzības sistēmu, lai pretotos augošajiem Ziemeļkorejas draudiem.
Vārdā nenosaukta armijas amatpersona paziņoja, ka otrdien notikušais raķešu izmēģinājums ir saistīts ar minētajiem Ziemeļkorejas draudiem.
“SCUD ir ierocis, kuru Ziemeļkoreja, visticamāk, lietotu triecienam pret tādām vietām kā Seondžu,” sacīja amatpersona.
Jau vēstīts, ka Ziemeļkorejas izaicinošos un paātrinātos centienus attīstīt moderno kodolarsenālu nav atturējušas līdz šim smagākās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) sankcijas, kas tika pieņemtas martā.
Martā ANO Drošības padome pēc septiņu stundu garām diskusijām vienbalsīgi piemērojusi Ziemeļkorejai stingrākās un plašākās sankcijas pēdējo divdesmit gadu laikā. Bet, tā vietā, lai reaģētu uz starptautisko spiedienu, Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns palielināja kodolprogrammas izmēģinājumu skaitu un testu biežumu, draudot ar kodolenerģijas uzbrukumiem ASV un tās sabiedrotajiem Āzijā.
Nesen ASV prezidenta kanceleja noteica sankcijas arī pret Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu un vēl desmit ierēdņiem par cilvēktiesību pārkāpumiem pret savas valsts iedzīvotājiem. Šīs ir pirmās sankcijas no ASV puses tieši pret Čenunu.
Kā zināms, Ziemeļkoreja jau kopš 2006. gada ir pakļauta plašām starptautiskām un ASV sankcijām, kas tika pieņemtas pēc tās iepriekš veiktiem kodolizmēģinājumiem.
Foto:NOS Nieuws/https://www.flickr.com/photos/54777469@N02//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/