Satelītattēli liecina, ka Ziemeļkoreja varētu atrasties pēdējā sagatavošanās posmā pirms jauna kodolizmēģinājuma veikšanas, paziņojuši ASV analītiķi un militārpersonas.
Uzņemtie attēli rāda transportlīdzekļus ar ierīcēm pie ieejas Pjungjeri kodolizmēģinājumu poligonā, kur arī izvietoti komunikāciju kabeļi. Gan eksperti, gan ASV armija uzskata, ka šīs ierīces tiks izmantotas izmēģinājuma uzsākšanai, datu savākšanai no eksplozijas un datu apstrādei.
Jau vēstīts, ka Ziemeļkorejā veikts kārtējais raķešu dzinēja izmēģinājums. Amerikas Savienoto Valstu amatpersonas informē, ka tas var tikt izmantots starpkontinentālajās ballistiskajās raķetēs.
Izmēģinājums esot noticis pagājušajā nedēļā ar mērķi nogādāt izplatījumā satelītus. Oficiālā Phenjana ir atzinusi, ka sasniegusi pēdējo stadiju ar kodolgalviņu aprīkotas starpkontinentālas ballistiskās raķetes izstrādāšanā. Paredzams, ka to varētu uzbūvēt tuvāko gadu laikā.
Tāpat zināms, ka Ziemeļkoreja pēc vairākiem ballistisko raķešu izmēģinājumiem grasās no jauna eksperimentēt arī ar atombumbu. Kā liecina ASV izlūkdienestos rīcībā esošā informācija, Ziemeļkorejā pabeigta speciālu pazemes tuneļu būvniecība kodolizmēģinājumu poligonā Pangiri.
Jau vēstīts, ka Ziemeļkorejas izaicinošos un paātrinātos centienus attīstīt moderno kodolarsenālu nav atturējušas līdz šim smagākās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) sankcijas, kas tika pieņemtas martā.
Kā zināms, Ziemeļkoreja jau kopš 2006. gada ir pakļauta plašām starptautiskām un ASV sankcijām, kas tika pieņemtas pēc tās iepriekš veiktiem kodolizmēģinājumiem.
Foto:Mario Micklisch/https://www.flickr.com/photos/fvfavo//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/