Ziemeļīrijas unionisti, no kuriem atkarīgs Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas parlamentārais vairākums, noraidījuši Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu, kā pēc t.s. “Brexit” izvairīties no stingrās robežas atjaunošanas ar Īriju.
Lielbritānijas valdība jau iepriekš noraidījusi Briselē publicēto “Brexit” līguma priekšlikumu, kas paredz, ka Ziemeļīrija joprojām tiks uzskatīta par daļu no Eiropas Savienības “muitas teritoriju”.
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņojusi, ka iebildīs pret jebkuru vienošanos, kas varētu izjaukt Apvienotas Karalistes normatīvo un juridisko vienotību.
Otrdien arī Ziemeļīrijas demokrātiskās unionistu partijas (DUP) līdere Arlīna Fostere paziņojusi, ka šāds priekšlikums nav atbalstāms un nav pieļaujama Ziemeļīrijas nošķiršana no pārējās Apvienotās Karalistes.
Pēc viņa sacītā, šis līguma projekts nav “uzticams un godīgs”.
Tikmēr Briseles “Brexit” sarunu pārstāvis Mišels Barnjē norādījis, ka “Eiropas Savienība (ES) meklē praktiskus risinājumus, lai izvairītos no stingras robežas, pilnībā ievērojot Ziemeļīrijas konstitucionālo statusu, kāds noteikts ar Lielās piektdienas vienošanos”.
Jau vēstīts, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņojusi, ka Apvienotās Karalistes palikšana Eiropas Savienības muitas savienībā arī pēc “Brexit” ir kategoriski izslēgta.
Viņa apstiprināja, ka Lielbritānija nepaliks muitas savienībā, norādot, ka Eiropas līderu ierosināto plānu, kas paredz, ka “Ziemeļīrijas teritorija, izņemot Apvienotās Karalistes teritoriālos ūdeņus, tiek uzskatīta par daļu no Savienības muitas teritorijas” ir neiespējami atbalstīt, jo tas mazinātu ES vienoto tirgu.
Foto: Pixabay