Viņķele šaubās, ka aviosatiksmes ierobežošana no “Covid–19” skartajām vietām varētu dot vēlamo efektu

Aviosatiksmes ierobežošana no teritorijām Itālijā, kurās izplatās koronavīruss “Covid–19”, varētu nedot vēlamo efektu, intervijā Latvijas Radio sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņķele atgādināja, ka šobrīd Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid–19.

Viņa informēja, ka Valsts operatīvā medicīniskā komisija lēma paplašināt koronavīrusa izraisītās slimības Covid – 19 ierobežojošos pasākumus, nosakot papildu valstis un teritorijas, no kurām atgriežoties, ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi. No 24.februāra par koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši pasākumi tiek noteiktas – Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Itālijas Lombardijas un Veneto apgabali.

“Mēs esam bijuši piesardzīgāki un lēmuši, ka tomēr papildinām slimības definīciju un papildus [Ķīnu apmeklējušajiem] uzraugām cilvēkus, kas ir bijuši Itālijas Lombardijas un Veneto apgabalos, kā arī Dienvidkorejā un Irānā,” skaidroja ministre.

Iedzīvotājiem, kuri šobrīd plāno doties uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām tiek attiecināti īpaši pasākumi, speciālisti iesaka izvērtēt ceļojuma nepieciešamību un ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus, kā arī sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Komentējot Nacionālās apvienības ierosinājumu slēgt aviosatiksmi ar konkrētām Ziemeļitālijas pilsētām, kur konstatēta koronavīrusa “Covid–19” izplatība, viņa uzsvēra, ka ne Eiropas atbildīgās institūcijas, ne Pasaules Veselības organizācija patlaban neiesaka aviopārvadājumu ierobežošanu.

Ministre arī atklāja, ka Latvija gatavojas tam, ka varētu būtiski pieaugt testējamo skaits. To varētu organizēt ar īpašas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes izbraukumiem.

Slimību profilakses un kontroles centrs turpina sekot epidemioloģiskās situācijas attīstībai un veiktajiem pasākumiem saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid–19 uzliesmojumu.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir izplatījis rekomendācijas ārstniecības iestādēm un ārstiem kā rīkoties, ja ir akūtas respiratoras saslimšanas gadījumi personai, kura 14 dienu laikā pirms saslimšanas apmeklēja koronavīrusa skartās valstis vai teritorijas, vai bija kontaktā ar slimnieku, kurš ir saslimis pēc ceļojuma uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām.

Vienlaikus arī paši pacienti aicināti ziņot ārstniecības personālam par novērotajiem simptomiem – attiecīgi informējot savu ģimenes ārstu, vai arī NMPD. NMPD šādiem gadījumiem ir izstrādāts rīcības algoritms ar kuru iepazīstināts zvanu pieņemšanas dienests, brigādes dienests, kā arī reģionālās nodaļas.

Foto: Valsts kanceleja