Rīgas mēra Mārtiņa Staķa paziņojums par amata atstāšanu bija negaidīts, tādēļ iepriekš nav izveidota kāda cita koalīcija, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (“Jaunā Vienotība”).
“Manuprāt, šīs te četras valstiski domājošās partijās, kuras pēc sasaukuma sākuma arī sāka strādāt kopā, būtu tomēr labākais koalīcijas modelis, un nevajadzētu iet pie nākamajiem. Bet šis ir atkarīgs no mūsu “Progresīvo” kolēģiem,” sacīja Ķirsis.
Viņš uzsvēra, ka līdz trešdienai, 5. jūlijam, no “Progresīvajiem” tiek sagaidītas trīs lietas: “Šo visu situāciju, politisko krīzi ir ievārījuši “Progresīvie” ar savām darbībām. [..] Mēs no viņiem gaidām 3 lietas – lai viņi nestāvētu ceļā objektīvai izmeklēšanai, lai viņi atsauktu melīgās, Rīgas reputāciju graujošās ziņas. ..un viņiem kā lielākajai frakcijai ir jānāk ar savu skatījumu, kā tad turpmāk strādāsim, tai skaitā, kurš būs nākamais mērs.”
Vaicāts, vai redz sevi Rīgas mēra amatā, Ķirsis aicināja nesteigties notikumiem pa priekšu.
Kā zināms, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis nolēmis atkāpties no amata. Lēmums saistīts ar disciplinārlietas ierosināšanu pret Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonām, kā dēļ radušās nesasaskaņas starp lielākajiem koalīcijas partneriem – “Jauno Vienotību” un “Par!/Progresīvie”.
“Kopš Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām 2020. gadā esmu strādājis, lai Latvijas galvaspilsētā ieviestu modernas, ilgtspējīgas pārmaiņas un labākās pārvaldības prakses. Viens no galvenajiem principiem man ir bijusi godīga pārvaldība, kas izpaužas kā atklāti konkursi, profesionāļi kapitālsabiedrību vadībā, nulles tolerance pret izšķērdību, korupciju vai politiskajiem ielikteņiem. Šo principu arī esmu ievērojis, nododot izvērtēšanai informāciju par naudas izšķērdēšanu Rīgas domes Satiksmes departamentā, kā arī laikus par to informējot par satiksmes jomu atbildīgās Rīgas domes amatpersonas. Diemžēl tā vietā, lai veicinātu Satiksmes departamentā jau konstatēto pārkāpumu izmeklēšanu un novērstu tos, par jomu atbildīgie politiķi ir izvēlējās darīt visu, lai pārkāpumi tiktu “paslaucīti zem tepiķa”, un darbinieku atbildības izmeklēšana – traucēta, novilcināta, sabotēta. Mani bijušie kolēģi izvēlējās nodevību – nevis pret mani, bet pret principiem, kas mums kādreiz bija kopīgi,” paziņojumā norāda Staķis.
Foto: Saeimas kanceleja