Jūlijā gaidāmie mediķu protesti pret pagarināto normālo darba laiku nav pamatoti, uzskata veselības ministre Anda Čakša.
Intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” Čakša skaidro, ka Saeima jau ir izskatījusi Ārstniecības likuma grozījumus, kas paredz, kā pakāpeniski vairākos gados pagarināto stundu skaits samazināsies, savukārt atalgojums par likmi pieaugs. Viņasprāt iezīmētie skaitļi ir precīzi un skaidri saprotami.
“Arodbiedrību nostāja, kas ir vispirms samazināt stundu skaitu, saglabājot esošo atalgojumu, nav iespējama,” pauda Čakša.
Viņa gan norādīja, ka nākamās nedēļas laikā būs sarunas ar “ātrās palīdzības” vadību, kurās par šiem jautājumiem tiks panākts kompromiss.
Jau ziņots, ka mediķi sākot ar 1.jūliju, Latvijas slimnīcās sāksies brīvprātīga brīdinājuma protesta akcija, kurā mediķi atteiksies strādāt normālo pagarināto darba laiku, nolēma Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA).
Arodbiedrības vadītājs Valdis Keris otrdien paziņoja, ka akcija ilgs mēnesi – no 1. līdz 31.jūlijam. Tajā savu dalību šobrīd apstiprinājuši 750 mediķi, taču piesakoties vēl jauni dalībnieki.
Jau vēstīts, ka saskaņā ar Saeimā maijā atbalstītajiem Ārstniecības likuma grozījumiem no šī gada 1.jūlija līdz 31.decembrim ārstniecības personām un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes personām, kas nav ārstniecības personas, varēs noteikt pagarināto normālo darba laiku, kas nepārsniedz 55 stundas nedēļā, 2018.gadā – 50 stundas, bet 2019.gadā – 45 stundas nedēļā.
Lēnām celsies arī samaksa – jau šogad par pagarinātā normālā darba laika stundu maksās par 10% vairāk, nākamgad par 20%, savukārt 2019. gadā – par 35%, līdz normālais pagarinātais darba laiks no likuma tiks svītrots 2020. gadā.
Foto: Saeimas kanceleja