VK revīzijā konstatēja, ka "Sadzīves pakalpojumu kombināta" piemērotie sabiedrisko pakalpojumu tarifi nav caurskatāmi, jo kapitālsabiedrībā grāmatvedības uzskaite sabiedriskajiem pakalpojumiem nav nodalīta no kopējās grāmatvedības uzskaites, kā to nosaka tiesību akti. Četru pašvaldības kapitālsabiedrību "Sadzīves pakalpojumu kombināts", "Labiekārtošana D", "Daugavpils lidosta" un "Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums" pakalpojumu cenas nav ekonomiski pamatotas, savukārt "Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums" revidējamā laika posmā apsaimniekošanas maksu nav noteicis atbilstoši tiesību aktiem.
Daugavpilī nav nodrošināta atbilstoša kapitālsabiedrību pārvaldība, kā rezultātā kapitālsabiedrību līdzekļi vismaz Ls 44 849 apmērā ir izlietoti neatbilstoši tiesību aktiem. Kapitālsabiedrības pretēji tiesību aktos noteiktajiem aizliegumiem darbiniekiem ir aprēķinājušas un izmaksājušas prēmijas un dāvanas vismaz Ls 16 750 apmērā un nelietderīgi izlietojušas līdzekļus vismaz Ls 28 099 apmērā, iegādājoties preces un pakalpojumus, par kuriem netika gūta pārliecība, ka tie ir saņemti. Kapitālsabiedrībās arī tika konstatēti trūkumi iepirkuma procedūrās, kā arī gadījumi, ka iepirkuma procedūras nav veiktas, lai gan atbilstoši likumam tās bija jāveic.
VK arī konstatēja, ka piecas kapitālsabiedrības, kurās pašvaldībai pieder kapitāla daļas, veic komercdarbību, nepastāvot tiesību aktā minētajiem nosacījumiem, kuros publiska persona, dibinot kapitālsabiedrību, var veikt komercdarbību, piemēram, "Daugavpils autobusu parks" nodrošina tūrisma braucienus un vīzu noformēšanas pakalpojumus, "Sadzīves pakalpojumu kombināts" veic alus tirdzniecību, "Labiekārtošana D" veic eglīšu tirdzniecību un privātpersonu dārzu ierīkošanu.
Līdzīgi kā iepriekš veiktajās revīzijās citās Latvijas pašvaldībās, arī Daugavpilī VK ir konstatējusi, ka, nododot funkciju veikšanu un pakalpojumu sniegšanu kapitālsabiedrībām un pārvaldot kapitālsabiedrības, pašvaldība nav definējusi mērķus, nav noteikusi rezultatīvos rādītājus, nav veikusi pakalpojumu sniegšanas modeļa ekonomisko izvērtējumu un salīdzinājumu ar alternatīviem risinājumiem, nav nodrošinājusi kvalitātes novērtēšanu, nav nodrošinājusi, ka tiek veikta kapitālsabiedrību saimnieciskās darbības un finanšu rādītāju analīze, kā arī ir pieļāvusi risku, ka kapitālsabiedrību peļņa tiek izlietota nelietderīgi.
Pēc revīzijas "Daugavpils pilsētas pašvaldības darbība, nodrošinot kapitālsabiedrību darbības efektivitāti un atbilstību normatīvo aktu prasībām", kura tika veikta par laika posmu no 2010.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 30.aprīlim, pašvaldībai ir sniegti ieteikumi valsts pārvaldes jomā, kapitāla daļu pārvaldes jomā, kā arī kapitālsabiedrības ieņēmumu un izdevumu administrēšanas jomā, tai skaitā iepirkumu organizēšanā.
Par revīzijas konstatējumiem Valsts kontrole informēs tiesībaizsardzības iestādes.DaugavpilsDaugavpils pilsētas pašvaldībaValsts kontrole