Kā intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» atzina Truksnis, «Jaunais vilnis» ir miljonu projekts, taču organizatori spēlē uz to, ka, pirmkārt, viņi piesaista Jūrmalai un Latvijai ļoti daudz publikas, kas atstāj šeit naudu, otrkārt, vairo popularitāti, reklamējot Jūrmalu visos iespējamos televīzijas kanālos.
«Organizatori liek saprast, ka jebkura pilsēta būtu laimīga, ja spētu piesaistīt šādu festivālu. Viņi vēl piebilst, ka Jūrmala par maz nāk pretim. Mēs savukārt domājam, ka tā gluži nav: to auru un atmosfēru, kāda ir Jūrmalā, nevar nopirkt ne par kādu naudu, tāpēc neviens negrasās mainīt Jūrmalu pret citu pilsētu. Dome kompensē viņiem ātrās palīdzības izmaksas, auto stāvvietu un citus pakalpojumus, kopā ap 40 000 latu. Tik un tā organizatori raud, ka mēs par maz nākam viņiem pretim,» sacīja Truksnis.
Truksnis sūrojas: «Viņi grib daudz vairāk, nekā jūs spējat iedomāties. Visādas iznākšanas no jūras, šovi, ielu un pludmales bloķēšanas… Bet viņi negrib saprast, ka, lai jūrā kaut ko būvētu, ir vajadzīgas nopietnas atļaujas, ko viņi atkal nesaprot. Ar viņiem runāt ir ļoti grūti.»
Truksnis norāda, ka «Jaunais vilnis» domei ir izdevumi un galvassāpes, taču jāņem vērā arī tas, ka festivāla laikā ir pārpildīti Jūrmalas restorāni un viesnīcas, raksta Apollo.lv. Taču pilsēta neadministrē nedz pievienotās vērtības nodokli, nedz uzņēmuma ienākuma nodokli.
«Pozitīvi ir arī tas, ka iebraucēji vasarā nopērk pilsētā kādu graustu un to sakopj: skaisto ēku neviens taču pēc tam neaizved prom, un tā ir Jūrmalas rota,» norādīja Jūrmalas mērs.Gatis TruksnisJaunais vilnisJūrmala