Tiesībsargs: Nejēdzīgais likumdošanas process ir jābeidz!

Tiesībsargs Juris Jansons uzskata, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas iecere bērnus līdz triju gadu vecumam neievietot bērnu aprūpes iestādēs, izņemot bērnus ar īpašām vajadzībām, ir pilnīgi nejēdzīga un diskriminējoša.

Intervijā “Rīta Panorāmai”, komentējot šonedēļ Saeimā plānoto balsojumu par grozījumiem bērnu tiesību aizsardzības likumā, Jansons norādīja uz kārtējo nekvalitatīvi sagatavoto likumprojektu vai grozījumu, kas šobrīd tiks pieņemts ar komentāru – “pēc tam pielabosim”.

Jansons skaidroja, ka Saeimas deputāte Inga Bite rosināja bērnus līdz trīs gadu vecumam aprūpes iestādēs neievietot, savukārt Saeimas komisija to pārveidoja, pieļaujot izņēmumu bērnu ar īpašām vajadzībām ievietošanai institūcijās viņu veselības stāvokļa dēļ. Vērā neesot ņemti arī Tiesībsarga biroja un nozares nevalstisko organizāciju (NVO) iebildumi.

Tiesībsargs norādīja, ka šāda norma ir absolūti diskriminējoša pret pārējo vecumu bērniem, viņaprāt šāda norma ir “absolūts brāķis”. Deputāti esot atkāpušies no tā, kas rakstīts Satversmē, proti, valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem un bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības.

“Tas ir spēcīgs signāls, runājot par deinstucionalizāciju, ka mēs kāpjamies atpakaļ,” pauda tiesībsargs.

“Manuprāt, nejēdzīgais likumdošanas process ir jābeidz!” sacīja Jansons, norādot, ka pašreizējā situācija legalizēs bezatbildīgo pašvaldību un institūciju darbību, kas tagad tām ļaus ievietot valsts aprūpes centros bērnus.

Foto:Pezibear/https://pixabay.com/en/users/Pezibear-526143//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/