Tieslietu sistēmā valda anomāliska alkatība, aicinot atbalstīt tieslietu ministra Dzintara Rasnača (NA) demisiju, sacīja politiķe Ingūna Sudraba.
“Latvijā diemžēl mums daudzos amatos ir zaldāti, kuriem ir piestiprināti ģenerāļu pagoni, bet tas jau nenozīmē, ka viņi spēj pieņemt lēmumus tā, kā tas būtu ģenerālim cienīgi. Viņi ir izdevīgi sistēmai kā zaldāti, kuri izdarīs vajadzīgās darbības vajadzīgajā brīdī. Un diemžēl ne Latvijas intereses, ne tas, kāds ir valsts prestižs, nenozīmē neko, jo ļoti daudz nozīmē un faktiski visu nosaka anomāliska alkatība. Un šāda anomāliska alkatība ir valdījusi, un man diemžēl jāsaka, joprojām valda arī tieslietu sistēmā,” no tribīnes sacīja Sudraba.
Runājot par to, kāda ir valstī izveidotā Maksātnespējas administrācijas sistēma, Sudraba norādīja, ka daudzu gadu garumā ir bijusi un joprojām ir Tieslietu ministrijas un personīgi tieslietu ministra pārraudzības joma.
“Tiesas šo sistēmu ir kontrolējušas no pirmās dienas, valsts uzraudzība šai sistēmai pastāv jau 15 gadus. Un, kad jau vairākus gadus atpakaļ pie manis vērstās vēl, kad es strādāju Valsts kontrolē, cilvēki, kuriem nebija bailes stāties pretī administratoriem, kuri bija pieraduši, ka viņi, saņemot tādus ļoti naudīgus objektus savā pārziņā vai savā atbildībā darba jomā kā administratori, var absolūti bez jebkādiem limitiem rīkoties tādā veidā, gan izputinot cilvēkus, pazemojot cilvēkus, ceļot absurdus procesus, apsūdzības pret šiem cilvēkiem, jo tas, ko es redzēju no dokumentiem un ko man stāstīja tajā brīdī cilvēki, kuri cieta no nepamatoti celtām apsūdzībām, bija tas… kāpēc arī šie cilvēki spēja stāties pretī, jo viņiem bija resursi, lai viņi varētu tiesāties, viņiem bija spēks arī pārvarēt to pirkto mediju telpu, kurā pret viņiem tika celti nepamatoti apvainojumi un tikai tas ļāva viņiem daudzu gadu garumā tiesājoties, savu taisnību attiesāt. Bet kāpēc tas viss ir iespējams? Tāpēc, ka daudziem cilvēkiem vienkārši nav resursu, lai stāvētu pretim diemžēl maksātnespējas administratoru patvaļai, kuri mazā skaitā šajā sistēmā darbojas tādā veidā, ka spēj nomelnot visu profesijas prestižu kā tādu. Jo es arī tai pašā laikā zinu daudzus cilvēkus, kuri godīgi gadiem, godīgi dara savu maksātnespējas administratora darbu,” norāda politiķe.
“Sabiedrībai bija kaut kāds mērs. Tas mērs bija pārsniegts. Bija milzīgs spiediens, ka ir jāizdara kaut kādas izmaiņas. Arī jau šīs Saeimas vairāku sesiju garumā tika grozīts likums, dodot instrumentus, mainot savā veidā sistēmu, lai varētu panākt to, ka ir it kā nodrošināta šī valsts kontrole pār maksātnespējas procesu. Manuprāt, tieslietu ministram būtu vērts dzirdēt, kā faktiski šodien darbojas šis maksātnespējas kontroles process. Jo es atkal uzskatu, ka ir radīta kārtējā kvazi sistēma, kura rada imitāciju, ka šeit kontrole tiek nodrošināta,” uzsvēra Sudraba.
Kā zināms, Saeima trešdien turpina skatīt divus opozīcijas ierosinājumus par tieslietu ministra Dzintara Rasnača (NA) demisiju.
Foto: Saeimas kanceleja