Nākamā gada valsts budžeta projekts kopumā ir apmierinošs, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas deputāte Laimdota Straujuma (V).
Straujuma atzina, ka arī šogad valsts budžeta pieņemšanas process Saeimā arī nebūs viegls, taču tas diez vai radīs tādu spriedzi koalīcijā, kas varētu novest pie valdības krišanas.
Viņa atzina, ka saistībā ar nākamā gada budžeta projektu jau ir saņemti iebildumi no vairākām organizācijām, tostarp lauksaimniekiem un mežsaimniekiem, kas iebilst pret mazo kravas automobiļu aplikšanu ar autoceļu lietošanas nodevu jeb tā dēvēto vinjeti.
Neskatoties uz grūtībām, ar kuru Saeima nākas saskarties katru gadu budžeta jautājumā, Straujuma pauda pārliecību, ka budžets tiks pieņemts noteiktajos termiņos.
“Budžeta pieņemšana vienmēr ir bijusi sarežģīts process un tas ir normāli,”sacīja bijusī premjere.
Kopumā “Vienotības” deputāte nākamā gada valsts budžeta projektu gan vērtē kā apmierinošu. Viņa skaidro, ka “Vienotībai” izdevās dabūt papildu līdzekļus teju visām partijas izvirzītajām prioritātēm, tostarp izglītības sistēmai pedagogu algām, kā arī atalgojuma celšanai iekšlietu sektorā strādājošajiem.
Vienlaikus gan partijas pārstāvošajam labklājības ministram Jānim Reiram gan neizdevās panākt minimālās algas celšanu nākamgad par prasītajiem 37 eiro, bet vien par 10 eiro – līdz 380 eiro. Straujuma gan šaubās, vai “Vienotība” turpinās uzstāt uz lielāku minimālās algas celšanu nākamgad, jo “budžets šobrīd ir sabalansēts”.
Jau vēstīs, ka ceturtdien Ministru kabineta ārkārtas sēdē valdība apstiprināja 2017. gada valsts budžeta projektu, kā arī likumprojektu par vidējā termiņa budžeta ietvaru 2017., 2018. un 2019. gadam. Nākamā gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi tiek plānoti 8,066 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 8,367 miljardi eiro.
Salīdzinot ar 2016. gada budžetu, nākamgad plānotie valsts budžeta ieņēmumi paredzēti par 664 miljoniem eiro lielāki. Savukārt valsts budžeta izdevumi nākamgad paredzēti par 681 miljonu eiro lielāki kā šogad.
Foto:Saeima/https://www.flickr.com/photos/saeima//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/