No labklājības jomas pasākumiem visu nākamo gadu valsts 50 procentu apmērā līdzfinansēs pašvaldību iztērētos līdzekļus garantētā minimālā ienākumu līmeņa pabalsta nodrošināšanai. Šim mērķim paredzēti 11,3 miljoni latu. Savukārt līdzfinansējumu 20 procentu apmērā no dzīvokļa pabalstam izlietotajiem līdzekļiem valsts nodrošinās tikai līdz nākamā gada 30. aprīlim. Šim mērķim plānoti 2,3 miljoni latu, raksta NRA.lv.
Veselības aprūpes jomā 2012. gadā paredzēts turpināt sešus pasākumus, proti, kompensēt 100 procentu apmērā pacientu iemaksu un līdzmaksājumu un nodrošināt dienas stacionāra pakalpojumus trūcīgiem cilvēkiem. Līdz šim pacienta iemaksu kompensēja arī cilvēkiem ar zemiem ienākumiem, taču tas nākamgad vairs netiks nodrošināts. Šim mērķim nepieciešami 5,9 miljoni latu. Vēl trūcīgiem pacientiem 100 procentu apmērā segs pacientu līdzmaksājumu par zāļu iegādi (tam paredzēti 5,7 miljoni latu).
Par sociālā spilvena līdzekļiem 3,3 miljonu latu apmērā tiks nodrošināta smagi slimo pacientu mājas aprūpe, savukārt, lai uzlabotu primārās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, ģimenes ārsta praksei tiks piesaistīta otra māsa, un tam nākamgad paredzēti 4,1 miljons latu. Sociālās drošības tīkla nauda paredzēta arī ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa darbam vakara un nakts stundās, kā arī brīvdienās, lai iedzīvotāji pēc ģimenes ārsta darba laika varētu telefoniski sazināties par veselības problēmām un iegūt nepieciešamo medicīnisko konsultāciju akūtu slimību gadījumā, kā arī dienas stacionāra pakalpojumiem pacientiem ar garīgām slimībām.
Nākamgad tiks saglabāti braukšanas maksas atvieglojumi sabiedriskajā transportā noteiktām pasažieru kategorijām, kompensējot sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem radītos zaudējumus republikas pilsētās, pārvadājot cilvēkus ar 1. un 2. grupas invaliditāti, bērnus ar invaliditāti un pavadoņus, kas pavada 1. grupas invalīdu vai bērnu invalīdu. Šim mērķim paredzēti 3,3 miljoni latu. Vienlaikus nākamajā gadā valsts sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem kompensēs radušos zaudējumus par noteiktu pasažieru kategoriju pārvadāšanu ar valsts noteiktajiem braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā reģionālajos starppilsētu un vietējās nozīmes maršrutos. Šim mērķim plānoti 7,8 miljoni latu.
Nākamgad no sociālās drošības tīkla naudas vairs netiks nodrošināta 5 un 6 gadus veco bērnu apmācība, jo tā turpmāk jāfinansē Izglītības un zinātnes ministrijas pamatfunkciju ietvaros un tām budžetā ir paredzēts nepieciešamais finansējums 12,3 miljoni latu. Ņemot vērā, ka skolu tīkla reorganizācija pamatā jau ir notikusi, nākamajā gadā sociālās drošības stratēģijas ietvaros finansējums nav paredzēts skolēnu nogādāšanai skolās no apdzīvotajām vietām, kur skolas ir slēgtas vai reorganizētas izglītības reformas rezultātā.