Saeimas opozīcijai šodien neizdevās novilcināt minimālo sociālo iemaksu ieviešanu no 1. jūlija. Deputātu vairākums lēma nenodot atbildīgajai komisijai likumprojektu grozījumiem likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, kuros ZZS deputāti bija rosinājuši lemt par obligāto sociālo iemaksu sistēmas ieviešanas atlikšanu.
Kā zināms, pēc Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas iniciatīvas tika savākti 34 parlamenta deputātu paraksti, pieprasot sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, lai lemtu par obligātās sociālo iemaksu sistēmas ieviešanas atlikšanu.
Satversmes 20. pants nosaka, ka Saeimas prezidijam ir jāsasauc Saeimas sēde, ja to prasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu.
ZZS Saeimas frakcijas deputāts Viktors Valainis akcentēja, ka jau vairākkārt viņš un kolēģi rosinājuši Saeimu lemt par grozījumiem likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, tomēr šie priekšlikumi nav guvuši parlamenta vairākuma atbalstu.
Arī šoreiz opozīcijas iniciatīva atbalstu neguva. Par balsoja 37 deputāti, pret – 42, bet astoņi parlamentārieši atturējās, līdz ar to likumprojekts Sociālo un darba lietu komisijai netika nodots.
Jau vēstīts, ka no 2021. gada jūlija tiks ieviests minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekts – ceturksnī trīs minimālo algu apmērā. Minimālā darba alga no šā gada sākuma ir 500 eiro apmērā, un minimālās sociālās iemaksas plānotas 170 eiro apmērā mēnesī par darba ņēmējiem, kas apdrošināti vispārējā kārtībā.