Saeima izskatīšanai parlamenta komisijās nodod likumprojektu par 2021. gada valsts budžetu

Saeima šodien, 16. oktobrī, izskatīšanai parlamenta komisijās nodevusi likumprojektu par 2021. gada valsts budžetu, nākamajā gadā valstī plānojot tērēt 10,758 miljardus eiro.

Neraugoties uz opozīcijas iebildumiem, Saeima izskatīšanai parlamenta komisijās nodevusi likumprojektu par 2021. gada valsts budžetu.

“Mēs jau dzirdējām, ka sociālais nodrošinājums lielā mērā arī Satversmes tiesas spiediena rezultātā vairākām sabiedrības grupām uzlabosies, bet kopumā nākamā gada budžets un vidēja termiņa budžets ir kā tāds krēsls uz trim kājām. Mēs zinām, ka uz trim kājām pārāk stabils nav,” pauda opozīcijā esošā politiķe Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Pēc viņas sacītā, šajā budžeta projektā pietrūkst redzējums, kā deficītu nākamajos gados ir plāns atdot: ” Un tas ir iemesls, kādēļ es arī uzskatu, ka kopā ar šī gada budžetu, vienlaicīgi būtu jābūt arī informācijai Saeimai par to, kā tiks izmantoti Eiropas Savienības līdzekļi, jeb tā sauktais atveseļošanās fonds. Tie ir apmēram divi miljardi eiro, kas ir piešķirti arī Latvijai un no tā, kā šos līdzekļus mēs izmantosim, būs lielā mērā atkarīgs vai mēs tos parādus spēsim atdot, vai mūsu ekonomikas transformācija tiešām notiks.”

Tikmēr Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP) solīja pie likumprojekta strādāt vairākas dienas, uzsverot, ka uz komisiju attālināti “nāks” ministri un premjerministrs, lai skaidrotu, kas budžetā notiek.

Nākamajā gadā plānoti ieņēmumi 9,579 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 10,758 miljardu eiro apmērā. Mērķdotācija pašvaldībām plānota kopumā 405 085 822 eiro apmērā, savukārt valsts budžeta dotācija vietvarām plānota 199 345 789 eiro.

Iekšzemes kopprodukta (IKP) (faktiskajās cenās) prognoze 2021.gadam ir 30,022 miljardi eiro, savukārt nākamgad pieļaujamais vispārējās valdības budžeta deficīts ir 3,9% no IKP. Maksimālais valsts parāds nākamā gada beigās nominālvērtībās iezīmēts 14,44 miljardu eiro apmērā

Paredzēts noteikt, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu sadalījums starp valsts budžetu un pašvaldību budžetiem ir attiecīgi 25% un 75%.

Foto: Saeimas kanceleja