Tā un tikai tā rakstītu visi Sergeja Mavrodi finanšu piramīdas MMM–2011 atmaskotāji. Un tā arī raksta, nezinot, bet varbūt arī zinot to, ka viņi pārraksta paša S. Mavrodi «oficiālo» paziņojumu (sk. http://sergey-mavrodi.com/) par kārtējo naudas piesaistīšanas atsākšanu 2011. gadā. Teksts atrodams tikai krievu valodā, kas netraucē MMM–2011 vākt naudu arī Latvijā (Rīgā). Pagājusī nedēļa beidzās ar Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova rīkojumu pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks novākt MMM–2011 reklāmas, kuru izvietošanai pašvaldības uzņēmums pārdevis vietas uzņēmuma apsaimniekoto ēku koplietošanas telpās. Tikšot aizvāktas arī sabiedriskā transporta pieturās izvietotās reklāmas, bet nav tā lieta tik vienkārša. N. Ušakova preses pārstāve Anna Kononova atzina, ka reklāmu aizvākšanai «tuvākajā laikā plānots rast tiesisku risinājumu».
Nepareizi ir apgalvojumi, ka S. Mavrodi izvērš darbību Latvijā tāpēc, ka kā Krievijā notiesāta persona (cietumā sēdējis no 1993. līdz 1997. gadam, sodāmība nav dzēsta – to viņš iekļāvis savā pašreklāmā) nedrīkstētu to darīt Krievijā, raksta NRA.lv. Nav pamata neticēt tagad daudzās interneta lappusēs sniegtajām ziņām, tieši tagad Sanktpēterburgā notiekošais ir Rīgas notikumu kopija (tikpat labi var teikt otrādi). Abos gadījumos žurnālisti u.tml. sabiedriskie aktīvisti sacēla brēku, ka varas iestādes pieļauj krāpšanu. Tās atbildēja, ka MMM–2011 reklāmas nepārkāpj pašām reklāmām uzliktos ierobežojumus (neaicina uz vardarbību, neattiecas uz intīmpakalpojumiem utt.). Sanktpēterburgā jau tikuši arī līdz policijas (eksmilicijas) atbildei, ka neesot pamata sākt kriminālizmeklēšanu par MMM–2011 darbību kopumā. S. Mavrodi mājaslapā ir iekopēts dokuments – Volgogradas Centra rajona tiesas spriedums lietā Nr. 2 – 7544/11, kurā tiesa noraida rajona prokurora prasību aizliegt MMM–2011 reklāmas, jo Krievijas likumos nekādas finanšu piramīdas neesot minētas un tātad nav arī aizliegtas. Šis fakts it kā padara bezjēdzīgu S. Mavrodi reklāmas triku – gari un plaši atbildēt uz paša uzdotu jautājumu, «kāpēc piramīdas ir nolādētas (predani anafeme) visur, visās valstīs bez izņēmuma? Pat pašās vislojālākajās, brīvākajās, demokrātiskākajās?» Tad nu N. Ušakova iejaukšanās nāca tieši laikā, lai glābtu S. Mavrodi labo slavu Latvijā. Proti, N. Ušakovs ar anatēmu (kristīgā baznīca ir ieviesusi tādu terminu latviešu valodā) aizvieto rīcību atbilstoši Latvijas likumiem, kuri MMM–2011 reklāmu neaizliedz. Lai kā Rīgas gadījums risinātos tālāk, varas instanču hierarhija un likumu blāķi tomēr kalpos par uzskates līdzekli atbildei uz S. Mavrodi jautājumu – «bet kas tad ap mums nav piramīda? Parādiet man. Ja nu vienīgi mūsu Krievzemes valsts. Jo tā ir – paralēlskaldnis» (telpiska figūra, ko iespējams sabīdīt no vairākām piramīdām; figūras pazīme ir šķībums).
Atgriežoties finanšu pasaulē, ir jāpiekrīt S. Mavrodi atbildei uz jautājumu – «kas tad ir nauda? Nu, pilnīgi nekas. Nihil. Fantoms. Tukšums! Tikai papīriņi, daudzkrāsaini, skaisti… Tie nav nodrošināti ne ar ko, un Saimnieki tos drukā jebkurā daudzumā pēc savām vajadzībām.» S. Mavrodi mājaslapa jau bija sen kā gatava, kad šāda naudas drukāšana atklājās it kā pēc S. Mavrodi pasūtījuma. Proti, Eiropas Centrālā banka pabeidza pērno gadu, radot no nekā 498 miljardus eiro, un iesāka šo gadu, radot vēl tādus pašus 529 miljardus eiro, ko aizdot komercbankām, lai tās aizdotu naudu visvisādām valdībām (Latvija arī nupat saņēma nepilnu miljardiņu) savu iekrājušos parādu segšanai. Tātad naudas segums ir nevis kaut kādas vērtības, bet antivērtības – parādi. S. Mavrodi nepiemin ECB, bet Ameriku, jo ECB ir tikai pārņēmusi ASV dolāru drukāšanas pieredzi. S. Mavrodi mājaslapā ir speciāla sadaļa, kurā aprakstīti uz ASV dolāriem atrodamie simboli, sākot ar piramīdu uz viena dolāra banknotes. Tātad ASV dibinātāji par naudas emisiju ir vēstījuši tikpat atklāti, cik atklāti S. Mavrodi stāsta par MMM–2011, saucot to par piramīdu katrā vārda galā. Viņš piemin, ka Krievijā tagad kļuvis vispārpieņemts nicināt ASV par šādu dolāru drukāšanu, bet Krievijas rublis tik un tā paliek piesaistīts šim dolāram kā «otrās kārtas piramīda uz piramīdas». Vēl jo ciešākas ir attiecības starp mūsu slaveno, nedevalvējamo latu un eiro, ko ECB emitē bez kādiem ierobežojumiem (emisija gadumijā nesākās, bet tikai tika legalizēta).
Ar S. Mavrodi doto jēdzienu «piramīda uz piramīdas» pietiek, lai visu viņa argumentāciju apvērstu par pierādījumu, kāpēc naudas došana MMM–2011 ir šīs naudas pazaudēšana. Tas taču ir ļoti uzskatāmi, ka katra nākamā piramīda ir desmitkārt nestabilāka par iepriekšējo. MMM–2011 nebūt nav pirmā Latvijā. Nevis no prātojumiem, bet pieredzes zināms, ka ar pāris gadiem pietiek, lai piramīdas izsūktu visu to Latvijā apgrozīto naudu, kas paliek pāri no ikdienas patēriņa un banku tvēriena. MMM darbošanās pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā Krievijā parādīja, ka Krievijā un Latvijā atšķiras mobilizējamo resursu apjoms, bet mobilizācijas laiks ir apmēram tas pats. Tagad S. Mavrodi jau provocē dažādu valstu varas iestādes dot ieganstu, kāpēc MMM–2011 izputēs varas iestāžu, nevis pati sevis dēļ.finanšu piramīdaMMM–2011reklāmaSergejs Mavrodi