Alternatīvajos nodokļu režīmos strādājošajiem, kuriem ir zemāka alga par minimālo, sociālajās iemaksās ļaus maksāt tikai 10% no ienākumiem, šorīt intervijā Latvijas Radio norādīja finanšu ministrs Jānis Reirs.
Reirs apliecināja, ka valdība neatkāpsies no ieceres mainīt un arī daļēji likvidēt alternatīvos nodokļu režīmus, tai skaitā mikrouzņēmumu un patenta nodokli.
Viņš norādīja, ka alternatīvajos nodokļu režīmos strādājošajiem, kuriem ir zemāka alga par minimālo, sociālajās iemaksās ļaus maksāt tikai 10% no ienākumiem, nevis 170 eiro kā paredzēts iepriekš. Vienlaikus viņš norādīja, ka, ja cilvēks pelna mazāk par minimālo algu, tad viņam būtu jābūt sociālo dienestu redzeslokā, jo iespējams, viņam ir kādas atkarības vai citas problēmas.
No iemaksātajiem nodokļiem 80% novirzīs sociālajām iemaksām un 20% iedzīvotāja ienākuma nodoklim. Tādējādi valdība cer panākt, ka pēc iespējas visi Latvijas iedzīvotāji ir sociāli nodrošināti.
Tāpat esot izdevies vienoties ar kultūras darbiniekiem par nozīmīgu jautājumu.
“Mēs atstāsim pēc tām kategorijām, kas ir bijis, 50% vai 25% izdevumus, kur nevajadzēs pamatot ar dokumentiem. Ja ir izdevumi, tad, tos pamatojot, var arī lielākus,” norādīja Reirs.
Ministrs norādīja, ka līdzšinējos vairākus alternatīvo nodokļu režīmus tagad pārveidos divos: vienā cilvēki maksās nodokļus vispārējā nodokļu režīmu, bet otrs būs pašnodarbināto režīms, kas arī dalīsies divās daļās – vienā būs darījumu konts, no kā tiek noņemts nodoklis, bet otra ir iespēja pamatot izdevumus, un tad nodokļi jāmaksā tikai no pārējās summas.
Foto: Valsts kanceleja