Neraugoties uz Eiropas Savienības (ES) draudiem par sankciju piespriešanu, Portugāle neplāno īstenot papildu taupību pasākumus, paziņojis Portugāles premjerministrs Antoniu Košta.
Eiropas Savienības (ES) valstu finanšu ministri otrdien vienojušies, ka Portugāle un Spānija ir pārkāpušas pieļaujamo budžeta deficīta apmēru, un piekrituši oficiālu sankciju procedūras uzsākšanai pret šīm valstīm. Tiek pieļauts, ka maksimālā sodanauda gan var sasniegt 0,2% no attiecīgās valsts iekšzemes kopprodukta, taču no vairākiem politiķiem un arī analītiķiem izskanējušas prognozes, ka ņemot vērā politiski sarežģīto situāciju, ko ir izraisījis Lielbritānijas balsojums par izstāšanos no Eiropas Savienību, vairākas Eiropas Savienība dalībvalstis varētu nevēlēties bargāko sankciju piemērošanu abām valstīm.
Tikmēr Portugāles premjerministrs Antoniu Košta paziņojis, ka valsts neplāno ievērot papildu taupības pasākumus. “Tas attiecas uz deficītu 2015.gadā (…) Mēs 2016.gadā neko nevaram mainīt 2015.gada deficītā,” sacīja premjerministrs.
Viņš pauda viedokli, ka sankciju piemērošana Portugālei un Spānijai būtu nepamatota un “dziļi neproduktīva”, paužot cerību, ka beigās veselais saprāts gūs virsroku.
Starptautiskās ziņu aģentūras raksta, ka soda sankcijas var būt visai iespaidīgas – līdz 0,2% no iekšzemes kopprodukta. Spānijas gadījumā tas nozīmētu aptuveni 2,16 miljardu eiro, bet Portugāles gadījumā – 359 miljonus eiro lielu naudassodu. Tajā pašā laikā iespējamība, ka Spānija un Portugāle tiks bargi sodītas, ir ļoti maza. ES finanšu ministri jau paziņojuši, ka EK savas pilnvaras jāizmanto gudri, lai tas nekaitētu ekonomiskajai augšupejai, kas samazina ticību bargiem sodiem.
Foto:cvmvet/https://pixabay.com/en/users/cvmvet-1526470//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/