Sievietes pēdējo 20 gadu laikā ir piedzīvojušas tikai “minimālus uzlabojumus” darba tirgū, teikts jauna globālā pētījumā.
Starptautiskā Darba organizācija (ILO) apgalvo, ka nodarbinātības līmeņa atšķirība starp vīriešiem un sievietēm kopš 1995. gada ir samazinājusies tikai par 0,6%.
Šāds pētījums veikts, lai atzīmētu Starptautisko sieviešu dienu, kurā tiek uzsvērta dzimumu nevienlīdzība visā pasaulē.
Publicējot ziņojumu, ILO vadītājs Gajs Raiders norādīja, ka pētījums parādīja “milzīgas problēmas, ar kurām sievietes joprojām saskaras meklējot un saglabājot pienācīgas darba vietas”.
“Visu savu darba dzīvi, sievietes joprojām saskaras ar būtiskiem šķēršļiem strādāt pienācīgā darbā,” piebilda ANO aģentūra. “Kopš 1995. gada ir sasniegti tikai nelieli uzlabojumi”.
Ziņojums pārskatīja datus no 178 valstīm, un konstatēja, ka 2015. gadā sieviešu dalības likme darbaspēkā bija par 25,5% zemāka nekā vīriešu līdzdalība – atšķirība bija tikai par 0,6% mazāka kā pirms 20 gadiem.
Tāpat tika izpētīts, ka daudzos pasaules reģionos sievietes biežāk paliek bez darba – visā pasaulē 6,2% sieviešu ir bezdarbnieces, salīdzinot ar 5,5% vīriešu. Noskaidrots, ka sievietēm arī biežāk nākas pieņemt zemākas kvalitātes darba vietas.
Kā apgalvots pētījumā, sievietes turpina strādāt vairāk stundu dienā, nekā vīrieši, ja tiek ņemts vērā gan apmaksāts, gan neapmaksāts darbs.
“Progress pārvarot šos šķēršļus ir bijis lēns, un ir tikai dažos reģionos visā pasaulē,” piebilst pētījuma autori.
Pētījums pierāda, ka Krievija atkārtoti ir valsts ar vislielāko procentuālo sieviešu skaitu uzņēmējdarbības lomās, tai sekojot Filipīnām un Lietuvai.
Japāna, kurā tikai 7% sieviešu ieņem vadošos amatus, palika saraksta pēdējā vietā.
Foto: Du Truong / https://www.flickr.com/photos/130448072@N02/ / https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/