Mācības maksimāli ir klātienē, jo bez oficiālas karantīnas vecākiem neapmaksā slimības lapu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina Rīgas domes Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja Anita Pēterkopa, paužot viedokli, ka būtu jādod iespēja vecākam saņemt apmaksātu slimības lapu arī tad, ja par mācībām attālināti būs lēmusi pašvaldība, nevis tikai Slimību profilakses un kontroles centram nosakot klasei karantīnu.
“Diemžēl Rīgā turpina palielināties Covid-19 izplatība, šī dinamika ir augoša. Katru dienu no izglītības iestādēm saņemam 50-60 vēstules ar lūgumiem saskaņot attālinātās mācības noteiktām klasēm vai daļai no klasēm,” atzina Pēterkopa.
Tai pat laikā viņa norādīja, ka šobrīd nevienā skolā Rīgā nav noteiktas pilnībā attālinātās mācībās. Vienīgais izņēmums ir Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, kas šonedēļ izmanto savas tiesības, ka piecas darba dienas mēnesī mācības attālināti var izmantot pēc rotācijas principa 7.-12. klašu grupā.
“Kopumā skolas turas. Ļoti uztrauc situācija par to, ka saslimšanas gadījumi palielinās un lielāks ir pedagogu skaits, kas ir saslimuši. Tad tas jau būtiski ietekmē skolas darbību. Jo, ja saslimst pedagogs, nevaram runāt ne par klātienes, ne attālinātām mācībām,” sacīja RD Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja.
“Protams, ka skolu autonomijai vajadzētu būt. Varbūt ir iespēja tomēr, ka varētu atsevišķām skolām dot brīvību noteikt, ka tās var pāriet uz attālinātu mācību procesu uz kādu noteiktu laika periodu,” sacīja Pēterkopa.
Viņa skaidroja, ka “ja klasē nav oficiāli noteikta karantīna, īpaši, ja runājam par mazo klašu skolēniem, un ja skola lemj par attālinātajām mācībām, šie mazie bērni būs mājās. Bet vecākam par bērna pieskatīšanu neviens slimības lapu nemaksās.”
Viņa ieteiktu šo situāciju mainīt. “Šajā brīdī šādas iespējas nav, līdz ar to cenšamies maksimāli turēt klases klātienē. Vai tas ir pareizākais lēmums, ja skolā ir daudz saslimšanas gadījumu? Man grūti spriest,” atzina Pēterkopa.