Kā savā apskatā norāda “Bloomberg”, rekordzemajām procentu likmēm un triljonu dolāru vērtajiem fiskālās stimulēšanas pasākumiem veicinot pieprasījumu, pasaules ekonomika sāk iziet no smagākās recesijas kopš Otrā pasaules kara, raksta portāls Delfi, atsaucoties uz aģentūru LETA.
Pagājušās nedēļas dati rāda, ka māju pārdošana ASV jūlijā sasniegusi augstāko līmeni kopš 2007.gada augusta un Vācijas pakalpojumu nozarē bijis pirmais mēneša pieaugums pēdējā gada laikā. Tāpat arī Japānas ekonomika pagājušajā ceturksnī pēc četru ceturkšņu ilgas lejupslīdes atkal ir palielinājusies.
Pieprasījumu pēc mājokļiem ASV ir veicinājušas gan nodokļu atlaides tiem, kas iegādājas pirmo mājokli, gan rekordzemās kredītu procentu likmes, ko nodrošinājusi Federālās rezervju sistēmas bāzes procentu likmes pazemināšana līdz 0-0,25%.
Savukārt Vācijas valdība ekonomikas stimulēšanai ir novirzījusi aptuveni 85 miljardus eiro (60 miljardus latu), cita starpā paredzot 2500 eiro (1757 latu) maksājumu pircējiem, kas atsakās no vecā automobiļa un pērk jaunu. Tā rezultātā jaunu automobiļu reģistrācija Vācijā gada pirmajos piecos mēnešos palielinājusies par 23%.
Nav šaubu, ka pasaules ekonomika atveseļojas un iziet no recesijas, intervijā “Bloomberg Television” norādīja Hārvarda universitātes profesors Kenets Rogofs.
ASV Federālo rezervju sistēmas vadītājs Bens Bernanke un citi centrālo banku vadītāji gan ir brīdinājuši, ka ekonomikas atveseļošanās, visdrīzāk, būs lēna, liekot saprast, ka drīzumā negatavojas atteikties no finanšu sistēmas stimulēšanas.
Avots: Bizness.lv