Šī gada jūlijā apstrādes rūpniecībā (pēc neizlīdzinātiem datiem) tika saražots par 10% vairāk produkcijas nekā gadu iepriekš un kopumā šī gada septiņos mēnešos apstrādes rūpniecības ražošanas apjomi stabili pārsniedza 2011.gada atbilstošā perioda līmeni – kāpums par 11,9 procentiem.
Pat neraugoties uz saspringto situāciju eiro zonā un izaugsmes pavājināšanos vairākās dalībvalstīs, Latvijas apstrādes rūpniecības galvenais dzinulis joprojām ir eksports. Vienlaikus pakāpeniski turpina palielināties pieprasījums pēc rūpniecības precēm iekšējā tirgū.
Tomēr jāatzīmē, ka apstrādes rūpniecības apakšnozarēs tendences ir atšķirīgas. Lielākais ieguldījums šogad kopējā apstrādes rūpniecības izaugsmē ir metālapstrādes nozarei, kurā ražošanas apjomi ievērojami palielinājās arī jūlijā – pieaugums salīdzinājumā ar 2011.gada jūliju par vairāk nekā 40%. Nozīmīga loma joprojām ir arī vienai no lielākajām rūpniecības nozarēm – kokapstrādei, kur ražošanas apjomi šī gada septiņos mēnešos ir auguši par 9,3%. Atveseļojoties būvniecības nozarei, nemetālisko minerālu ražošanas apjomi šogad septiņos mēnešos ir palielinājušies par gandrīz 9%. Pozitīvi šogad vērtējamas arī tendences elektrisko un optisko iekārtu ražošanā, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā.
Vienlaikus pārtikas rūpniecībā šogad septiņos mēnešos ražošanas apjomi vien par 1,7% pārsniedza iepriekšējā gada atbilstošā perioda līmeni. Savukārt, neskatoties uz šī gada jūlijā vērojamo būtisko ražošanas apjomu pieaugumu farmācijas nozarē (gada laikā kāpums par gandrīz 40%), gada septiņos mēnešos ražošanas apjomi nozarē kopumā ir mazāki nekā 2011.gada attiecīgajā laika posmā.
Neraugoties uz augošo nenoteiktību ārējos tirgos, sagaidāms, ka tuvākajos mēnešos apstrādes rūpniecībā izaugsme saglabāsies. Par to liecina stabila uzņēmēju konfidence un salīdzinoši labāka ekonomiskā situācija galvenajos Latvijas ražotāju noieta tirgos – pārējās Baltijas valstīs, Ziemeļeiropā un NVS valstīs.ekonomikas ministrijarūpniecības apjomi