Uz 2011.gada 31.jūliju bija reģistrēti 13 354 mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji. To skaits salīdzinājumā ar 2010.gada septembri pieauga 38 reizes, turklāt 37% no jaundibinātajiem uzņēmumiem bija mikrouzņēmumi. Tajā pašā laikā 22% jeb 2976 mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem bija izveidojies parāds 837 tūkst. latu apmērā.
Vienlaikus ir iezīmējušās arī vairākas problēmas. Piemēram, motivācijas trūkums paplašināt saimniecisko darbību (pārsniedzot kritērijus), 500 latu mēnešalgas ierobežojums var kavēt piesaistīt augstākas kvalifikācijas speciālistus, mikrouzņēmumu nodokļa režīma izmantošana nodokļu plānošanai, kā arī zemāki valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumu apmēri šo uzņēmumu darbiniekiem, ņemot vērā salīdzinoši zemās iemaksas valsts sociālās apdrošināšanas speciālajā budžetā.
Tajā pašā laikā LM uzsver, ka no likuma ieviešanas ir pagājis tikai gads. Līdz ar to tas ir nepietiekams laika periods, lai detalizēti veiktu likuma praktiskās īstenošanas gaitu un rezultātus attiecībā uz iemaksām un sociālās apdrošināšanas pakalpojumu pieejamību mikrouzņēmumu darbiniekiem. LM ierosina šādu analīzi veikt reizi gadā, neskatoties uz to, ka likumā turpmāk nav šāda deleģējuma.
Iepriekšminēto paredz LM sagatavotais informatīvais ziņojums Par Mikrouzņēmumu nodokļa likuma praktiskās īstenošanas gaitu un rezultātiem no 2010.gada 1.septembra līdz 2011.gada 30.jūnijam, kuru otrdien, 20.septembrī, izskatīja valdība.
Atgādinām, ka Mikrouzņēmumu nodokļa likuma pārejas noteikums paredz, ka Ministru kabinets izvērtē šā likuma praktiskās īstenošanas gaitu un rezultātus, it īpaši attiecībā uz valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām un sociālās apdrošināšanas pakalpojumu pieejamību mikrouzņēmumu darbiniekiem, un līdz 2011.gada 1.oktobrim iesniedz Saeimai ziņojumu par to.