Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotais ziņojums par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājuma likvidēšanu ir domu savārstījums, kas nesniedz konkrētus priekšlikumus rezultāta sasniegšanai, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.
“Ziņojums par OIK ir domu savārstījums, kurā ir aprakstīta kaut kāda tagadējā situācija, bet ir vāja juridiskā puse, kā arī nav priekšlikumu ar konkrētiem rezultātiem. Es domāju, ka valdībai obligāti ir jāpieņem lēmums, kā rezultātā par elektrību patērētājiem būs jāmaksā mazāk,” sacīja Lembergs.
Pēc viņa sacītā, vienkāršākais, kā to izdarīt ir noteikt, ka “Latvenergo” termoelektrostacijām (TEC) nav jāmaksā par gāzes sadedzināšanu ar OIK. “Lai dedzina gāzi, kāpēc jāsaņem dubults tarifs?” neizpratni pauda Ventspils mērs.
Tāpat esot jātaisa arī detalizēts un spēcīgs audits.
Viņš uzsvēra, ka OIK ziņojumā nav runāts arī par hidroelektrostacijām (HES) uz mazajām upēm. “Tur tiek skatīts OIK, bet kā ar kaitējumu dabai? Tas netiek vērtēts. Mazās upes, pēc būtības, ir iznīcinātas. Upēs nav ūdens un zivis [..] Kur skatās Valsts vides dienests? Kur ir “zaļie”? Kur ir valdība? Kur ir vietējā pašvaldība? Nav,” atzina Lembergs, piebilstot, ka nesaprot, kam esot vajadzīga šāda “zivju slepkavošanas nauda”.
Pēc viņa sacītā, ja tiktu pievērsta uzmanība arī šai problēmai, tad licences zaudētu aptuveni puse no hidroelektrostacijām.
Jau ziņots, ka izskatīšanai valdībā virzīts Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikums par atteikšanos no obligātās iepirkumu komponentes maksājuma triju gadu laikā.