Valsts pašvaldību izglītības iestādēm uzliek kritērijus, taču uz viņu uzraudzībā esošajām mācību iestādēm tie neattiecas, vērtējot skolu tīklu reformu, sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.
Pēc viņa sacītā, izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) piedāvātā alternatīva skolu tīkla reformai nodrošinās to, ka Latvijā vairs nebūs tikpat kā neviena vidusskola. “Pēc šiem kritērijiem aizklapēs ciet 63% vidusskolu, 56% pamatskolu un 52% sākumskolu. Kopumā aizslēgs 59% no visām skolām Latvijā. Skaista dāvana uz Latvijas 101. dzimšanas dienu,” ironiski piebilda Lembergs.
Ventspils mērs uzsvēra, ka šajā gadījumā runa vairs nav par 63% vidusskolu slēgšanu, bet par 326 vidusskolu likvidēšanu. “Paliek 10 vidusskolas, un piecas no tām Rīgā. Tāda ir tā izglītības vadības loģika. Drīz sasniegsim tādus kritērijus, ka Latvijā nebūs nevienas vidusskolas. Tas virziens izvēlēts ārkārtīgi pareizi un talantīgi, un pasaules mērogā, neapšaubāmi, unikāli,” ironizēja politiķis.
“Pēc šiem kritērijiem, 95% beigs tikai pamatskolu. Bet tā īsti nav, jo tehnikumiem kvalitātes kritēriju nav. Tur var nolikt eksāmenus uz vājākajiem rezultātiem un jūs saņemsiet diplomu,” norādīja Lembergs, skaidrojot, ka tas ir saprotams, jo ģimnāzijas un vidusskolas ir pašvaldībām, bet tehnikumi – valstij.
“Pret pašvaldībām ir kritēriji, bet tehnikumiem tiem nav nozīmes. Tiem var būt viszemākie eksāmenu rezultāti, bet diplomus vienalga saņems,” piebilda politiķis.
Kā zināms, izglītības ministre Ilga Šuplinska neplāno turpināt Kārļa Šadurska laikā iesākto skolu tīkla sakārtošanu, jo priekšgājēja plāns esot balstīts vien uz ekonomiskiem apsvērumiem.
Foto: F64