Latvija ir saņēmusi vakcīnas pret Covid-19, kas ir paredzētas 5–11 gadus veciem bērniem, sociālajā tīklā “Twitter” informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”).
“Pfizer/BioNTech bērniem paredzētās vakcīnas ir klāt. Šīs nedēļas otrajā pusē varēsim sākt bērnu 5-11 gadu vecumā vakcināciju pret Covid-19,” uzsvēra Pavļuts.
Pfizer/BioNTech (oranži marķētās) bērniem paredzētās vakcīnas ir klāt. Šīs nedēļas otrajā pusē varēsim sākt bērnu 5-11 gadu vecumā vakcināciju pret C19, informācija no @VakcinacijaLV sekos! https://t.co/KWFUBcmI2y pic.twitter.com/pw3eWk5T9k
— Daniels Pavluts (@pavluts) December 13, 2021
Kā zināms, decembra sākumā Imunizācijas valsts padome (IVP) pauda atbalstu bērnu vakcinēšanu pret Covid-19 vecuma grupā no 5 līdz 11 gadiem.
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) virsārste Renāte Snipe tikmēr uzsver, ka saslimšana ar Covid-19 vislielākos riskus var izraisīt gados vecākiem cilvēkiem – bērniem šīs slimības gaita pārsvarā norit viegli, tāpēc prioritāri pret Covid-19 būtu jāvakcinē vecvecāki un bērni ar hroniskām saslimšanām.
“Skaidrs ir tas, ka vistrauslākā sabiedrības daļa ir seniori, tāpēc mēs joprojām arī kā bērnu speciālisti sakām, ka primāri jāpierunā omītes un opīšus vakcinēties. Ja mēs runājam par bērniem, tad teorētiski individuāli augstāks risks smagākai slimības gaitai ir tiem bērniem, kuriem ir hroniskas saslimšanas – bērni ar onkoloģiskām slimībām, cukura diabētu, lieko svaru, sirds un plaušu slimībām, bet, ja apkopojam Eiropas datus, kas bija apkopoti par 820 000 bērnu, kuri saslimuši ar kovidu, tad, kā jau es teicu, slimnīcās nonāk nedaudz vairāk par vienu procentu. Faktiski nepārliecinoši – tikai 1/4 daļai bija šīs hroniskās slimības, kas nozīmē, ka šie hronisko slimību bērniņi būtu primāri jāvakcinē, bet principā arī viņiem nav ārkārtīgi augsts risks, ja apkopojam pēdējo gadu datus,” sacīja eksperte.