33% Latvijas iedzīvotāju ikdienā lieto kādu no alternatīvajiem norēķinu veidiem, un 58% no tiem kā būtiskāko priekšrocību min to, ka šādiem norēķinu veidiem nav komisijas maksas, liecina “Ferratum Bank” veiktā aptauja.
Sekojot pasaules tendencēm un pakļaujoties nepārtrauktajai tehnoloģiju attīstībai, arvien lielāku Latvijas tirgus daļu iekaro alternatīvie norēķinu veidi, tādi kā virtuālie maki, mobilās maksājumu aplikācijas, elektroniskā un virtuālā nauda. Šobrīd jau vairāk nekā trešā daļa iedzīvotāju (33%) lieto kādu no šiem norēķinu veidiem.
Kā liecina “Ferratum Bank” veiktais pētījums, tipisks alternatīvo norēķinu veidu lietotājs Latvijā ir 18-39 gadus vecs vīrietis, kurš dzīvo Rīgā vai Rīgas rajonā, ir pašnodarbināts vai kvalificēts speciālists, un kura ienākumi pārsniedz 700 EUR mēnesī.
Vairāk nekā puse aptaujāto (58%), kas lieto kādu no alternatīvo norēķinu veidiem, novērtē to, ka šādiem norēķinu veidiem nav komisija maksas vai arī tā ir daudz zemāka nekā tradicionālajām norēķinu kartēm. Tāpat iedzīvotāji novērtē šo maksāšanas līdzekļu sniegtās iespējas: skaidras naudas izņemšana no bankomāta, esot ārzemēs, bez komisijas maksas (38%), ātra iespēja papildināt kontu (37%), izdevīgs valūtas maiņas kurss (32%). Tāpat trešā daļa iedzīvotāju (29%), kas lieto alternatīvās norēķinu metodes, novērtē virtuālās kartes pieejamību.
Alternatīvās norēķinu metodes to lietotāji pārsvarā izmanto pirkumiem tiešsaistes veikalos (40%), kā arī norēķiniem un skaidras naudas izņemšanai, atrodoties ārzemēs (39%). Tāpat 34% aptaujāto alternatīvās norēķinu metodes izmanto zibmaksājumu veikšanai, bet 29% uzskata, ka šādi ir drošāk iepirkties maz pazīstamos interneta veikalos. “Ņemot vērā šīs iedzīvotāju vajadzības, Ferratum savā aplikācijā piedāvā bezmaksas bankas kontu, bezmaksas skaidras naudas izņemšanas iespēju visā pasaulē, jebkurā bankomātā, kā arī virtuālo norēķinu karti,” stāsta “Ferratum” koordinators Latvijā Artis Bērziņš.