Jo slimnīcā neefektīvāka saimniekošana, jo lielāku naudas summu no valsts budžeta tai piešķir. Jo slimnīcai mazāki parādi un veiksmīgāks menedžments, jo mazākas iespējas saņemt no valsts papildu līdzekļus
Tā pašreizējo veselības nozares vadības politiku, sadalot slimnīcām valdības un Saeimas nupat piešķirtos 11,6 miljonus latu, laikrakstam «Latvijas Avīze» raksturoja to slimnīcu vadītāji, kas spējuši iztikt bez parādiem, raksta Apollo.lv
Lai dabūtu naudu, Veselības ministrija (VM) vēstulē Finanšu ministrijai pievienoja sarakstu ar slimnīcu kavētajiem maksājumiem deviņu mēnešu garumā. Šajā sarakstā ministrija uzrādīja 18 slimnīcas, no kurām vislielākie parādi ir P. Stradiņa klīniskajai universitātes slimnīcai, Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai, Vidzemes, Liepājas, kā arī Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībai.
Pēc tam kad valdība un Saeima bija nolēmusi piešķirt prasīto naudu, ministrija pārstrādāja naudas piešķiršanas kārtību un papildināja sarakstu vēl ar sešām slimnīcām. Veselības ministrs Juris Bārzdiņš (ZZS) skaidro, ka visām neatliekamās palīdzības slimnīcām, kā arī rehabilitācijas centram «Vaivari» tiks pārskaitīti 30% no kavēto maksājumu summas un 70% proporcionāli gada sākumā noslēgtajai līgumu summai.
Taču izrādās, ka visām sarakstā iekļautajām ārstniecības iestādēm nemaz nav parādu. Šo slimnīcu vadītāji vēlējās palikt anonīmi, jo viņi ir gandarīti, ka naudu burtiski met pakaļ, un to tērēs, lai iegādātos nepieciešamās preces vismaz nākamā gada pirmajiem trim mēnešiem.
Veselības ministrs sacīja, ka progress esot jau tas, ka ministrija vairs nesedzot simtprocentīgi visus parādus, bet nespēja atbildēt, kāpēc ministrija vēlas reorganizēt un pārstrukturizēt lokālās daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcas, kurām praktiski nav parādu, pat strādājot ar zemākajiem tarifiem valstī.
Autors: Apollo.lv