Pedagogu algu paaugstināšanai nepieciešamos deviņus miljonus eiro var atrast, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas deputāts bijušais Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Pēc viņa sacītā, sākotnēji bijusi noruna, ka puse finansējuma pedagogu algu palielināšanai nāks no skolu tīkla sakārtošanas, bet pusi “pieliks klāt” valdība. Viņaprāt, jaunajai valdībai būtu gan jāvienojas par skaidriem izglītības nozares reformas uzdevumiem, gan jāatrod nauda. “Iepriekšējai valdībai ar skolotājiem bija īpašs dialogs, kas ietvēra gan darāmos darbus, gan algu paaugstināšanas grafiku,” piebilda bijušais valdības vadītājs.
Saskaņā ar viņa teikto, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētājai Ingai Vanagai ir taisnība, ka no 1. septembra līdz jaunajam gadam nepieciešamie līdzekļi “nemaz nav tik lieli”. “Es nedomāju, ka “piespiežoties” tos kaut kā nevarētu atrast,” uzsvēra Kučinskis, piebilstot, ka no jaunās valdības puses novērojama zināma minstināšanās.
“Naudas nekad nav tik daudz, cik vajag – ne katram ģimenē, ne valsts budžetā, tāpēc ir jāsaprot, ka kādam ir jāpiekāpjas un nauda kaut kur jāatrod papildus,” norādīja politiķis.
Jau vēstīts, ka, ja līdz marta sākumam 2019. gada budžetā valdība nebūs radusi līdzekļus, lai pildītu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, tad aprīlī pedagogi pulcēsies protesta akcijā, bet ja tas nelīdzēs, tad notiks streiks, pastāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.
Kā zināms, lai arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atzīst, ka skolotāji kļuvuši par esošās situācijas ķīlniekiem, tomēr algu pielikumu pedagogiem šogad nesola.
Foto: Unplash