Rubļa vērtības straujais kritums ietekmē ne tikai komercbankas, bet arī visus Krievijas iedzīvotājus- cilvēki, baidoties no vēl lielākas inflācijas, steidz iegādāties elektronikas un sadzīves preces.
Prognozes liecina, ka Krievijā cenas drīzumā paaugstināsies par 11%, sakarā ar rekordzemā rubļa vērtības kritumu.
Iepirkšanās drudzi iedzīvotājos rosinājusi ziņa par jaunajām-ļoti augstajām- preču importa izmaksām. Šogad lielveikalos ir novēroti gan cilvēki, kuri iepērkas svētkiem, gan tie, kuri pērk krājumus “grūtākiem” laikiem.
Iepirkšanās centros ir novērotas reti garas rindas un ļaužu masas. Mājsaimniecības preču veikala “Ikea” pārstāvji ziņoja, ka veikalā tiek izpirktas pat visdārgās preces, tādas, kuras tiek iegādātas reti. Par iemeslu veikals min paziņojumu, ka ar rītdienu mēbelēm un iekārtām tiks celtas cenas, neskatoties uz to, ka gada sākumā uzņēmums solīja cenas saglabāt nemainīgas.
Krievijas veikalu pārstāvji apstiprina, ka preces tiešām tiek pirktas vairāk kā citus gadus, lielākoties cilvēki iegādājās dārgas elektropreces jeb datorus, planšetes un televizorus, lai tiktu saglabāta iekrāto rubļu strauji zūdošā vērtība.
Kā iepriekš ziņots, arī tehnoloģiju kompānija “Apple Inc.” ir izlēmusi uz nenoteiktu laiku pārtraukt tās produktu tirdzniecību Krievijas internetveikalā, neizdevīgās valūtas dēļ.
Kamēr speciālisti un eksperti Krievijā bāzētos uzņēmumus aicina apturēt vai slēgt, tādējādi izvairoties no peļņas zuduma, sabiedrība šādu soli nosoda, jo no slēptajām un atklātajām sankcijām cieš tieši parastie iedzīvotāji, par kuru dzīves kvalitāti un izmaiņām uzņēmumi nedomā, koncentrējoties tikai uz naudas guvumu.
Krievijā notiekošais tās iedzīvotājus ir padarījis uztrauktus un apjukušus par finansiālo situāciju valstī arī 2015. gadā. Analītisko institūciju pārstāvji norāda, ka rietumvalstu cilvēki visdrīzāk sāktu krāt un veikali būtu tukši, bet Krievijā iedzīvotāji cenšas pēc iespējas ātrāk iztērēt mazvērtīgos rubļus.