Aptuveni 16 miljoni jeb 11 % Krievijas iedzīvotāju dzīvo zem iztikas minimuma līdzekļiem, kas nozīmē, ka gandrīz katrs piektais valsts iedzīvotājs dzīvo nabadzībā.
Statistikas dati liecina, ka darbaspējīgo iedzīvotāju vecuma grupā iztikas minimums mēnesī aprēķināts 10 404 rubļu apmērā, pensionāriem tas ir 7916 rubļi , bet bērniem – 9489 rubļi, kas liecina, ka cilvēkiem darbaspējīgā vecumā iztikas minimums palielinājies par 17,1%, pensionāriem par 16,7%, bet bērniem par 20,1%.
Pašlaik zem iztikas minimuma līdzekļiem Krievijā dzīvo jau 16 miljoni iedzīvotāju, kas nozīmē, ka saskaņā ar oficiālajiem datiem, katrs piektais krievs uzskatāms par nabadzīgu.
“Algas un ienākumi samazinās. Lielāka daļa peļņas aiziet, lai segtu pārtikas, mājokļa izmaksas un citas prioritāras vajadzības. Nekam citam naudas neatliek, par ko liecina arī aizdevumu atmaksu indekss. Uz šodienu mēs redzam, ka pieaug katrs otrais un trešais aizdevums,” norāda pētījumu eksperte Elena Kiseleva.
Kā jau zināms, Krievijas ekonomika ir strauji samazinājusies saistībā ar Rietumvalstu noteiktajām sankcijām un straujo naftas cenu kritumu. Valdība par aptuveni trešdaļu samazinājusi valsts plānotās investīcijas ekonomikā līdz 2018. gadam. Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni, Krievijas ekonomika pēc šī gada statistikas datiem ir sarukusi par 1,9 procentiem.
Paredzēts, ka 2016.gadā valsts investīciju apjoms samazināsies līdz 1,788 triljoniem rubļu. Savukārt 2017.gadā Investīciju apjoms samazināsies no 2,78 triljoniem rubļu līdz 1,793 triljoniem rubļu. Bet 2018.gadā valsts investīcijām paredzēts atvēlēt 1,608 triljonus rubļu.