Krievijā vēršas pret embargo pārtikas iznīcināšanu; aicina to izdalīt trūkumcietējiem

Krievijas Federācijas padomes deputāts Antons Beļakovs ierosinājis sankcijām pakļauto pārtiku, kuru uzdots iznīcināt, izplatīt trūkumcietējiem. Pagaidām nav zināms, vai iniciatīva sasniegs dzirdīgas ausis, jo pērn ar šādu aicinājumu pie Kremļa vērsušās neskaitāmas organizācijas, bet bez rezultātiem.

Likumdošanas iniciatīvas autors Beļakovs ierosinājis, lai ar sankcijām apliktā pārtika, kas joprojām atbilst sanitārajām prasībām, tiktu bez maksas izsniegta trūkumcietējiem, tādējādi sniedzot sociāli svarīgu atbalstu. Tiek uzsvērts, ka nabadzīgo cilvēku skaits Krievijā palielinās katru dienu.

Saskaņā ar deputātu teikto, “pārtikas iznīcināšanu nevar attaisnot”, ņemot vēra sarežģīto sociāli ekonomisko situāciju Krievijā.

Gada laikā iznīcināts vairāk nekā 7,500 tonnas Rietumvalstu pārtikas.

Krievijas lēmums iznīcināt tonnām nelegāli ievestos Rietumvalstu pārtikas produktus arvien biežāk piedzīvo kritiku – atsevišķi cilvēki to sauc par demonstratīvu barbarismu, apvainojumu sabiedrībai un atteikšanos redzēt jautājuma ētisko pusi.

Jau vēstīts, ka līdz ar pārtikas embargo apstiprināšanu Kremlis pieņēma lēmumu konfiscēt un iznīcināt visus Krievijas Federācijā nelegāli ievestos Rietumvalstu pārtikas produktus, kuriem noteikts pārtikas embargo.

Likums pieļaus, ka tā vietā, lai pārtika tiktu sūtīta atpakaļ, tā tiks iznīcināta un ne tikai uz robežas, bet arī veikalos un noliktavās, ja tiks tajos atrasti pēc kontroles iestāžu pārbaudēm.

Šīs preces drīkst iznīcināt ar jebkādiem tiesiskiem līdzekļiem, nepārkāpjot vides aizsardzības noteikumus. Konfiscētais ēdiens tiks likvidēts, neatkarīgi no tā, vai īpašnieks vai importa organizators ir zināms.

Kamēr Krievija turpina demonstrēt savu varenību iznīcinot Eiropas pārtiku, 20 miljoni Krievijas pilsoņi atrodas zem nabadzības sliekšņa. Šāda situācija aktivizējusi jautājumu par to, kas slēpjas aiz šī demonstratīvā kara pret pārtiku?

Kā pieļauj vairāki eksperti, šādi pasākumi paredzēti, lai vēl vairāk mobilizētu sabiedrību, taču tam neesot nepieciešamība, jo sabiedrība joprojām tic valsts vadībai. No otras puses, tiek norādīts, ka pārtikas iznīcināšana ir pamatota, taču vai arī situācijā, kurā iedzīvotāji cieš badu?

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs atzinis, ka pārtikas iznīcināšana, iespējams, vizuāli nav pievilcīga, taču lūdzis medijus nepārspīlēt problēmu, jo ēdiens esot tīra kontrabanda.

Foto:Pexels/https://pixabay.com/en/users/Pexels-2286921//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/