Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācija (LKKA) šodien, 22. februārī, varētu lemt par veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) demisijas pieprasīšanu, informēja LKKA.
Asociācijas sapulce norisināsies pirmdien plkst.17.00.
LKKA savu lēmumu pamato ar to, ka aizvadītās nedēļas valdības sēdē veselības ministrs bijis vienīgais ministrs, kurš iebildis pret skaistumkopšanas pakalpojumu kosmetoloģijā sniegšanas atsākšanu, neskatoties uz Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajiem pasākumiem drošai pakalpojumu sniegšanai.
“Ja veselības ministrs nespēj izprast un aizstāvēt savu pārstāvēto nozari, tad mēs neredzam citu iespēju, kā biedrības sapulcē lemt par neuzticības izteikšanu par nozari atbildīgajam ministram. Mums ir izveidojies dialogs ar visām iesaistītajām ministrijām, izņemot Veselības ministriju, kuras pakļautībā esam kā ārstniecības personas ar atbilstošu izglītību un kvalifikāciju. Veselības ministra izteikumi ir ciniski, nav skaidrs, kādi ir kosmētiķu un skaistumkopšanas speciālistu kosmetoloģijā pakalpojumi. Nav arī vēlēšanās ieklausīties un izprast kosmētiķu un skaistumkopšanas speciālistu kosmetoloģijā kā arstniecības personu ieguldījumu sabiedrības veselības veicināšanā,” paziņojumā medijiem norāda asociācijas prezidente Renāte Reinsone.
Jau četru mēnešu garumā asociācija vairākkārt informējusi, ka situācija nozarē ir kritiska un nepieciešami tūlītēji valdības lēmumi.
Jau vēstīts, ka Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācija (LSSA) un Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācija nolēmušas vērsties arī Satversmes tiesā saistībā ar Covid-19 ierobežošanas nolūkā noteiktajiem darbības aizliegumiem.
Valdība no 2020. gada 9. novembra izsludināja ārkārtējo situāciju, aizliedzot skaistumkopšanas pakalpojumus klātienē. Ārkārtējā situācija pašlaik ir pagarināta līdz 2021. gada 6. aprīlim, līdz ar to aizliegums ir spēkā jau trīs mēnešus.
Aptauja liecina, ka 80% skaistumkopšanas nozarē strādājošo no valsts saņēmuši līdz 300 eiro, bet vairums ilgstoši palikuši bez pietiekošiem iztikas līdzekļiem un sociālā atbalsta.
“Nozare slīgst ēnu ekonomikā, daudzas pakalpojuma sniedzējas nokļuvušas uz nabadzības sliekšņa un nespēj uzturēt ģimenes, vienlaikus jūtama valdības lēmumu nevienlīdzīgā attieksme pret skaistumkopšanas nozari kopumā un medicīnas centriem, kas šobrīd brīvi sniedz tos pašus pakalpojumus, neskatoties uz liegumu,” norādījusi LKKA.
Foto: Valsts kanceleja