2. martā Eiropas Savienības dalībvalstu vides ministri ar lielu balsu vairākumu noraidīja EK centienus piespiest Austriju un Ungāriju atcelt šajās valstīs spēkā esošos aizliegumus audzēt ģenētiski modificētu kukurūzu.
Kopš 2005. gada šī bija jau trešā reize, kad EK mēģina atcelt Austrijas aizliegumu, kas noteikts pret ASV korporācijas Monsanto “MON810” un Vācijas Bayer “T25” modificētās kukurūzas celmiem un otrais mēģinājums attiecībā pret Ungāriju.
Pret aizliegumu atcelšanu balsoja 22 ministri no 27 dalībvalstīm, “sastādot plašāko kvalificēto vairākumu, kāds jebkad bijis šīs tēmas sakarā,” teica Francijas vides ministrs Žans Luiss Boro.
Gan ĢMO aizstāvji, gan pretinieki kā argumentāciju izmantoja zinātnisku pētījumu rezultātus.
Eiropas bioloģiskās inženierijas industrijas pārstāvju grupa Europa Bio par balsojuma rezultātu “izteica pamatotu nožēlu”, sakot, ka lēmums izdarīts par spīti zinātnei. Nevalstiskā organizācija “Zemes draugi” turpretī norādīja uz akadēmiska pētījuma rezultātiem, kurš pierādīja, ka ĢMO atstāj negatīvu ietekmi uz augsnes un apkārtējo ūdenstilpņu ekosistēmām.
Zemes draugu pret ĢMO ieviešanu vērstās kampaņas aktīviste Helēna Holdere teica: “Šodienas balsojums ir skaidrs vēstījums, ka Eiropas valstis negrib ļauties iebiedēšanai un pieņemt neprātīgus lēmumus attiecībā uz savu vidi, lauksaimniecību un pilsoņu veselību.”
“Komisijai tagad reizi pa visām reizēm vajadzētu atteikties no saviem nepopulārajiem priekšlikumiem un, atbilstoši ministru ieteikumam, pievērsties ĢMO risku novērtēšanas uzlabojumiem,” Holdere piebilda.