Šķiet, Ķemeru sanatorijā nekas nenotiek un klusums bīstami ieildzis, uztraucas vietējie iedzīvotāji. Paši īpašnieki gan mierina, ka viss notiek, šobrīd tikai tiekot izvērtēts ēkas stāvoklis, lai varētu veikt pašus nepieciešamākos remontus. Bet jau nākamā gada sākumā sākšoties būvniecība, lai līdz 2017. gada beigām Baltais nams uzplauktu visā krāšņumā.
Raizes dara tas, ka nu jau ilgu laiku objekts palicis bez apkures. Ja to arī šoziem neapsildīs, visa iepriekšējā restaurācija būs vējā, satraucas Ķemeru iedzīvotāju biedrības vadītājs Mārtiņš Stulpiņš, uzsverot, ka «nenotiek pilnīgi nekas, visa vasara jau pagājusi, tuvojas rudens. Vienīgā redzamā aktivitāte ir apsardze un beidzot atvērtie logi, lai pavēdinātu mitrās telpas, pat garumgarā zāle pie ēkas tika nopļauta vien uz Ķemeru svētkiem». Tas viss šķietot vairāk nekā aizdomīgi, un izskatoties, ka turpinās kārtējā tukšo solījumu ēra.
Jūrmalas pašvaldība tikām šķiet gana optimistiska: tās vadība vasaras sākumā esot tikusies ar Ķemeru sanatorijas jauno īpašnieku, Park Hotel Ķemeri pārstāvi, kurš informējis, ka uzņēmums ir parakstījis līgumu ar Krievijas viesnīcu tīkla Heliopark Hotels&Resorts par Ķemeru sanatorijas pārvaldīšanu. Heliopark Hotels&Resorts plānojot veikt ēkas rekonstrukciju, iekārtojot tur pieczvaigžņu ārstniecisko kūrvietu ar 123 istabām. «Bez pašas 15 000 kvadrātmetru sanatorijas ēkas šeit atradīsies termāla klīnika, hlorīdasulfātu, nātrijakalcijamagnija minerālūdens dzeršanas avoti, ūdensdziedniecības kabineti, baseini ar parasto un minerālo ūdeni un daudzas citas rekreācijas iespējas,» sagaidāmās ekstras uzskaita Jūrmalas dome, norādot, ka galvenais uzsvars Jūrmalas kūrortviesnīcas darbībā likts uz veselības atjaunošanas attīstību. Viesnīcas atklāšana klimatiskajā un balneoloģiskajā kūrortā tikšot plānota 2017. gada beigās.
Paredzēts esot arī ar jauno Ķemeru sanatorijas īpašnieku parakstīt vienošanos, precīzi fiksējot gan plānoto darbu laika grafiku, gan arī investīciju apmēru. Pašvaldība no savas puses sakārtošot infrastruktūru un labiekārtošot parku, bet sanatorijas un kūrortpoliklīnikas ēku atjaunošana un viesnīcas darbības atjaunošana esot privātā investora pārziņā.
Savukārt Park Hotel Kemeri valdes loceklis Andrejs Dannengiršs informēja NRA.lv, ka tieši šobrīd Latvijas Būvinženieru savienība apsekojot ēku, lai noskaidrotu, kādā stāvoklī tā ir un kādi ieguldījumi tajā jāveic. «Kad būs zināms atzinums, ķersimies pie darba. Vispirms, protams, jāizdara būs pats neatliekamākais – jāsaremontē jumts, jāizsūknē no pagrabiem ūdens, jāsaved kārtībā siltumapgādes sistēma, jāsalabo logi,» teic uzņēmuma pārstāvis, piebilstot, ka šiem darbiem plānojot atvēlēt 43 000 eiro. Raizes, protams, darot tas, ka ēka tik ilgi bijusi bez apkures, tāpēc var nākties mitruma nodarīto postījumu seku novēršanai ieguldīt prāvas summas. Cik tas varētu būt, šobrīd esot grūti pateikt. Taču investori esot apņēmības pilni projektu pabeigt 2017. gada beigās. Lai iepazīstinātu ar plāniem, Park Hotel Kemeri esot iecerējusi tuvākajā laikā rīkot preses konferenci, lai apliecinātu Latvijas sabiedrībai to, ka uzņēmuma solījumi nav tikai tukša runāšana.
Aisma Orupe