Telefonintervijā Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» Karnīte atzīmēja, ka līdz šim izskanējušie argumenti ir pat smieklīgi un komiski.
«Nevar arī runāt par šiem diviem argumentiem, kas ir izskanējuši nepārliecinoši un pat komiski – piemēram, ka Latvijā banku esot par daudz. Nu, ja jau to tiešām ir par daudz, tad varbūt sāksim ar to mazo galu, kurš ir «kabatas bankas» un neķersimies klāt pie desmit lielākajām. Otrs arguments, kas ir tikpat nepārliecinošs – ka šo banku nevarēja glābt, jo tās īpašnieks ir noziedznieks. Ka tā nav sistēmiska banka, ka tai nav lielas nozīmes, turklāt īpašnieks ir noziedznieks. Tā nevar teikt, jo tā bija trešā lielākā iedzīvotāju noguldījumu banka. Kā tādu banku var nosaukt par banku, kurai nav sistēmiskas nozīmes? Un tās ciešanas, ko šobrīd cieš iedzīvotāji saistībā ar šo nepārdomāto un nepārliecinošo lēmumu – kas par to maksās?» jautāja Karnīte.
Karnīte atzīmēja, ka turklāt bankas aktīvi šajā situācijā tiks pārdoti par iespējamo zemāko cenu, jo pārdevējs šobrīd ir sprukās, raksta Apollo.lv.
«Pirmkārt ir jāsaprot, kas tās bija par grūtībām (pat ja būtu bijusi zagšana un negodīga darbība ar šiem 109 miljoniem latu) – vai tas traucēja bankai turpināt operatīvo darbu vai netraucēja. Ja jautājums bija par bankas un pamatkapitāla drošumu, tad kādēļ vajadzēja, nenoskaidrojot vai īpašnieks, kas bija Lietuvas valsts, vēlēsies vai nevēlēsies šo īpašumu stiprināt šeit Latvijā, paziņot, ka banka tiks slēgta? Un, lūdzu, noguldītāji, drāziet mudīgi izņemt savu naudu! Turklāt pārējās bankas jau bija gatavas strādāt virsstundas, lai savāktu grimstošās bankas klientus. Tas viss izskatās diezgan aizdomīgi, pēc tādas konkurentu saplosīšanas,» tā Karnīte.