«Valdības pašlaik realizētajā budžeta veidošanas stratēģijas galapunktā redzu pēckara situāciju ar pārtikas kartītēm, kas nav raksturīga tādai plaukstošai republikai, kādu esam iztēlojušies Latviju,» intervijā Latvijas Radio atzina ekonomiste Raita Karnīte.
Viņa uzskata, ka valdībai vajadzētu ne tik daudz domāt par konsolidāciju, bet gan to, kā palielināt un stimulēt ekonomiku, raksta Apollo.lv
«Krīzes cēloņi nav likvidēti, tie tikai saasinās, tāpēc šobrīd būtu jādomā, ko darīt ar ekonomiku, un pamata pārmērīgam optimismam, skatoties nākotnē, nav,» atzīst ekonomiste.
Karnīte norādīja, ka viena no lielākajām nepilnībām ir tā, ka visas nākotnes prognozes ekonomikā balstās uz šobrīd jau esošajiem resursiem, kas ir ierobežoti un zūdoši – tas attiecas gan uz cilvēkresursiem, gan finanšu resursiem. «Jaunu resursu piesaistes ierobežošana ved pie jauniem likmju paaugstinājumiem, un ekonomika izžūst. Ekonomiskās politikas sašaurināšana līdz seku līmenim ir nepiedodama, jo budžets – tās ir sekas,» norāda Karnīte.
Viņa atzīmē, ka tirgus ekonomikai raksturīgi, ka zemākajā punktā sākas ceļš uz augšu, bet zemākais punkts, viņasprāt, mums vēl tikai priekšā.