Inga Pumpure: Kādi normatīvo aktu grozījumi attiecībā uz e- dokumentiem?

19. septembrī tiešsaistes konferencē “GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI 2024” grāmatvedības un nodokļu eksperte, mācību centra BIZNESA KOMPLEKSS vadītāja Inga Pumpure sniedza ieskatu jaunākajos normatīvo aktu grozījumos, kas skar elektronisko dokumentu izmantošanu un pārvaldību. Viņa uzsvēra, ka “galvenā lieta, kas mainās normatīvajos aktos ir šis strukturēto rēķinu obligātums. Ar nākamo gadu tas būs ierobežotai daļai, kas sadarbosies ar budžeta iestādēm, bet no 2026. gada arī mēs, uzņēmēji, savā starpā apmainīsimies ar strukturētiem rēķiniem.”

Šie grozījumi nozīmē, ka uzņēmumiem būs jāpielāgo savi procesi, lai nodrošinātu atbilstību jaunajām prasībām. Strukturēto rēķinu obligātums pakāpeniski tiks ieviests, sākot ar uzņēmumiem, kas sadarbojas ar valsts iestādēm, un vēlāk attiecināts uz visiem uzņēmējiem. Tas veicinās vienotu pieeju elektronisko rēķinu apmaiņā, samazinot administratīvo slogu un kļūdu iespējamību.

Inga Pumpure norādīja uz vienotā formāta priekšrocībām: “Ieguvumi uzņēmuma procesos, ko norāda šis vienotais formāts, kam es piekrītu, jo mēs sūtām grāmatveži grāmatvežiem, uzņēmums uzņēmumam dažādus e-rēķinus dažādos formātos – šis būs atvieglojums, ja formāts būs viens.” Vienotais formāts atvieglos datu apmaiņu starp uzņēmumiem un grāmatvežiem, padarot procesus efektīvākus un caurskatāmākus.

Konferencē “GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI 2024” tika apspriesti arī praktiskie aspekti, kā uzņēmumiem pielāgoties šīm izmaiņām. Eksperti ieteica savlaicīgi izvērtēt esošās grāmatvedības sistēmas un nepieciešamības gadījumā veikt to atjaunināšanu vai nomaiņu. Tāpat tika uzsvērta personāla apmācības nozīme, lai darbinieki būtu gatavi strādāt ar jaunajām sistēmām un procedūrām.

Noslēgumā Inga Pumpure aicināja uzņēmējus būt proaktīviem un izmantot šo pāreju kā iespēju uzlabot savus biznesa procesus. Viņa uzsvēra, ka strukturēto rēķinu ieviešana ne tikai nodrošinās atbilstību likumdošanai, bet arī “ieguldījums uzņēmuma efektivitātē un konkurētspējā nākotnē.”

Konference “GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI 2024” sniedza vērtīgu platformu diskusijām par šīm būtiskajām izmaiņām, palīdzot uzņēmumiem sagatavoties un pielāgoties jaunajām prasībām elektronisko dokumentu pārvaldībā.

Nākošais raksts >