Portālā Mana balss ievietota iniciatīva, kurā ierosināts aizliegt skolēniem uzdot mājas darbus uz pirmdienu, tādējādi atbalstot ieceri pagarināt mācību gadu par divām nedēļām.
“Ar šo iniciatīvu ierosinu atcelt mājas darbu un jebkādu sagatavošanās darbu veikšanu uz pirmdienas dienu skolēniem no 1. klases līdz 12. klasei, jo uzskatu, ka brīvais laiks ir nepieciešams ne tikai skolniekiem, bet arī viņu vecākiem un pedagogiem,” pauž iniciatīvas pieteicēja Tatjana Litovska.
Viņa skaidro, ka pie esošās izglītības sistēmas tiek noslogoti kā skolnieki, tā arī viņu vecāki, kas bieži vien ir nesaskaņu cēlonis ģimenēs. “Ne visi cilvēki ir pietiekami zinoši, kompetenti un ar brīvo laiku apveltīti cilvēki , tādēļ uzskatu, ka izglītošanas darbi ir jāveic pedagogiem viņu darba dienu laikā. Latvijai būtu jāņem pozitīvais piemērs no ES dalībvalstīm, kur jebkādu mājas darbu veikšana uz pirmdienas dienu un brīvlaiku nepastāv jau vairākus gadus, neietekmējot izglītības kvalitāti un skolnieku zināšanas rezultātus. Vienmēr tiek runāts par to, ka bērni ir mūsu valsts nākotne un prioritāte.Tad kādēļ tiek pārkāptas bērnu tiesības?! Ņemot vērā bērnu pārmērīgo slodzi nedēļas garumā, tas tikai būtu pašsaprotami, ka atslodzes brīdi izmantot viņam pienākošās brīvdienas. Kā mēs vecāki bērnam pozicionējam “tavs darbiņš ir iet uz skolu”, bet vecāku uz “darbu”. Tad kādēļ pieaugušie neņem savu darbu uz mājām savās brīvdienās , bet bērniem tas IR jādara?”
Ieviešot Izglītības programmā aizliegumu pedagogiem uzdot mājas darbus un jebkādus sagatavošanās darbus uz pirmdienas dienu, kā īstenošanas iespēju redzu mācību gada pagarināšanu uz 2 nedēļām, kā rezultāta tiks samazināt mācību slodze gan skolniekiem, gan pedagogiem, kā arī vecākiem tiktu atrisināta “ galvas sāpe “ par bērna nodarbināšanu vasaras laikā.
“Ieviešot manis piedāvāto priekšlikumu tiktu īstenotas bērna tiesības uz brīvo laiku, privāto un ģimenes dzīvi, pilnvērtīgu attīstību (atslodze vajadzīga jebkuram cilvēkam) ne tikai likuma noteiktās normās, bet gan realitātē!Arī skatoties no veselības viedokļa, tas nāktu tikai par labu bērna attīstībai,” uzskata projekta autore.
Foto:geralt/https://pixabay.com/en/users/geralt-9301//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/