
Jaunākā ’’Baltic International Latvijas barometra’’ pētījuma rezultāti atklāj, ka jau vairākus gadus pēc kārtas vairākums Latvijas iedzīvotāju ir neapmierināti ar savas ģimenes finansiālo stāvokli. Jaunākajā pētījumā 56% aptaujāto atzinuši, ka viņu ģimenes finansiālais stāvoklis ir viduvējs, savukārt 29% aptaujāto to vērtē kā sliktu. Apmierinātību ar savas ģimenes finansiālo stāvokli, to atzīstot par labu, pauda tikai 12% aptaujāto.
Aptaujātie ir pesimistiski noskaņoti, prognozējot arī ģimenes materiālā stāvokļa izmaiņas tuvāko 12 mēnešu laikā, – 47% aptaujāto uzskata, ka gada laikā viņu ģimenes materiālais stāvoklis nebūs mainījies. Pētījuma rezultāti atklāj arī to, ka latvieši ir optimistiskāki par cittautiešiem. 25% aptaujāto latviešu prognozē, ka pēc gada viņu ģimenes finansiālais stāvoklis būs uzlabojies, savukārt cittautieši nav tik pārliecināti – no viņiem tikai 11% uzskata, ka tas būs uzlabojies.
Lūgti novērtēt pašreizējo Latvijas darba tirgus situāciju, lielākā daļa aptaujāto atbildējuši, ka iespējas atrast labu darbu ir sliktas. Tādu viedokli pauduši 55% aptaujāto, kuriem ir pamatizglītība, un gandrīz tikpat respondentu, kuriem ir vidējā vai profesionālā izglītība. Iedzīvotāji, kuriem ir augstākā izglītība, ir optimistiskāki, tomēr arī šajā kategorijā galēji kritisku viedokli pauduši 49% aptaujāto. Tikai 1% aptaujāto ar augstāko izglītību norādījuši, ka iespējas atrast Latvijā labu darbu ir ļoti labas.
Aicināti sniegt vērtējumu par Latvijas valdības darbu, neapmierinātību pauda lielākā daļa jeb 73% aptaujāto, no kuriem vislielākos iebildumus pauda individuālā darba veicēji, zemnieki un mājsaimnieces. Savukārt apmierinātību ar valdības darbu pauda 20% aptaujāto, tostarp skolēni un studenti, vadītāji un bezdarbnieki.
Kā liecina jaunākā pētījuma rezultāti, visvairāk – 49% aptaujāto pašreizējo Latvijas ekonomikas stāvokli vērtē kā sliktu. Nedaudz mazāk jeb 42% – par viduvēju, bet par labu to ir atzinuši vien 6% aptaujāto. Savukārt, aicināti salīdzināt pašreizējo Latvijas ekonomikas situāciju ar to, kāda tā varētu būt pēc 12 mēnešiem, 47% uzskata, ka tā nebūs mainījusies. Skatoties reģionālā griezumā, vislielākie optimisti ir zemgalieši (29%) – viņi uzskata, ka pēc gada ekonomikas situācija valstī būs uzlabojusies. Savukārt prognozes par to, ka situācija varētu pasliktināties, visvairāk izteica Latgalē dzīvojošie – 28%.