Iniciatīvas portālā “Mana balss” savāktie 19 000 parakstu ar aicinājumu tomēr nelikt jaunāko klašu skolēniem skolās lietot sejas maskas liecina par to, cik plaši izplatīta ir dezinformācija, uzskata ģimenes ārste Gundega Skruze-Janava.
Šorīt intervijā LTV “Rīta panorāmai” Skruze-Janava pauda viedokli, ka iniciatīvas [pret prasību sākumskolēniem lietot sejas maskas] iesniedzēji grib tikai labu, bet zinātniska pamatojuma šai argumentācijai nav: “Tās ir tikai personīgas emocijas, zinātniskie pierādījumi rāda pavisam ko citu.”
“Tas, ka tik ātri ir savākts tik liels skaits parakstu, liecina par to, cik milzīga dezinformācija šobrīd ir sabiedrībā. Savukārt tas, ka platformā Manabalss.lv ir palaista šāda iniciatīva, ir akmens viņu lauciņā,” uzskata ārste.
Viņa gan uzsvēra, ka maskas jālieto pareizi, pirms un pēc maskas uzvilkšanas jāmazgā rokas, maskas nevar vienkārši ielikt kabatā un lietot vairākas dienas.
“Ja vecāki maskas nēsāšanu uzskatīs par pašsaprotamu, mācīs, kā to darīt, bērns masku nēsās labprāt. No 6 gadu vecuma bērni var patstāvīgi sākt lietot masku. [..] Nav iespējams aiz maskas uzkrāt tādu ogļskābās gāzes daudzumu, kas organismam nebūtu panesams,” pauž Skruze-Janava.
Kā zināms, par aicinājumu atcelt prasību sākumskolēniem skolās lietot sejas maskas iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” nepilnas dienas laikā savākti jau gandrīz 20 000 paraksti.
Ar iniciatīvu tiek prasīts atcelt valdības lēmumu obligāti valkāt sejas maskas 1.-4. klašu skolēniem no 2021. g. 4. janvāra. “Ja ministri šādu lēmumu pieņem mēnesi pirms regulējuma stāšanās spēkā, tad viņi neslēpj to, ka paši netic sevis pieņemto ierobežojumu efektivitātei,” pauž iniciatīvas autore Olga Petkeviča.
Jau ziņots, ka līdz ar ārkārtējās situācijas pagarināšanu valdība otrdien arī nolēma noteikt vairākus jaunus ierobežojumus. Tostarp noteikts, ka no 4. janvāra skolās maskas jānēsā gan stundu laikā, gan ārpus mācību procesa gan skolotājiem, gan visiem skolēniem.