Gada sākumā, salīdzinājumā ar 2018. gada ceturto ceturksni, bezdarba līmenis nemainījās un bija 6.9%. Savukārt nodarbināti bija 903.6 tūkstoši jeb 64.4%. Tas, ka bezdarbs gada pirmajos mēnešos saglabājās nemainīgs, nav nekāds pārsteigums.
Aktīvāka kustība darba tirgū uzrādīsies gada otrajā un trešajā ceturksnī, kad tradicionāli pieaugs pieprasījums pēc sezonālo darbu veikšanas. Tādēļ uz gada beigām bezdarbs turpinās rukt līdz aptuveni 6%. Griezīgo situāciju būtiski neatvieglos arī izaugsmes palēnināšanās. Tādejādi situācija darba tirgū turpinās sliekties par labu darbiniekiem un vilks līdzi arī atalgojumu.
Gada laikā ir sarucis to darbinieku īpatsvars, kas saņēma mazāk par 450 eiro, savukārt audzis to īpatsvars, kas saņem no 450 līdz 1400 eiro. Neskatoties uz šīm tendencēm, gan darba iespēju, gan atalgojuma ziņā saglabāsies spēcīgas reģionālās atšķirības.
Turpmāk bezdarba kritums iespējas samazināsies un pieaugs nepieciešamība lūkoties pēc to darbinieku iesaistes, kas šobrīd ir ekonomiski neaktīvi. Ļoti liela nozīme būs valsts īstenotajiem pasākumiem mobilitātes un prasmju pilnveidošanas pasākumiem.
Dainis Gašpuitis, SEB bankas ekonomists