un, sākot no 1. augusta, būs gatavs uzsākt esošo nomaiņu,” paziņoja SIA
„Pārtikas Tirdzniecības apvienība”, kas ir ELVI franšīzes turētājs,
komercdirektore Laila Vārtukapteine.
Izmaksas, kas rodas, gandrīz 90 ELVI veikalus sagatavojot pārejai uz eiro, ir ap 50 000 Ls, un tās sevī ietver gan biznesa uzskaites sistēmu pielāgošanu, konvertācijas rīka Ls-EUR izveidi, datu bāzu konvertāciju, kā arī POS sistēmu pielāgošanu paralēlo cenu atspoguļošanai u.c. tehniskos uzlabojumus.
“Nepieciešamos tehniskos darbus, kas saistīti ar POS sistēmu pielāgošanu plānojam veikt jūnijā un jūlijā, veikalos POS sistēmu pielāgošanu plānojam veikt augustā, septembrī, lai pāreja uz eiro noritētu pēc iespējas raitāk,” turpina L.Vārtukapteine. “Šobrīd vairs ir tikai atlicis sagaidīt oficiālo uzaicinājumu par iestāšanos eirozonā 9. jūlijā, kā arī uzzināt fiksēto maiņas kursu, ko noteiks Eiropas Savienības (ES) Padome, un atbilstoši kuram nacionālo valūtu Latvijai būs jāaizstāj ar eiro. Pēc tā veiksim cenu pārrēķinu, kas notiks saskaņā ar Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) apstiprināto Godīgas eiro ieviešanas tirdzniecībā kodeksu – veicot pārrēķinu no latiem uz eiro, mēs saglabāsim vai samazināsim vidējo piecenojumu precēm.”
Eiro ieviešanas kārtības likums paredz, ka paralēla cenu atspoguļošana abās valūtās tiks veikta trīs mēnešus pirms un sešus mēnešus pēc pārejas no latiem uz eiro. Tas nozīmē, ka eiro cenu zīmēm ar eiro jābūt redzamām visos veikalos jau šā gada 1. oktobrī.
Gatavojoties eiro ienākšanai Latvijā, ELVI ir notikušas jau vairākas apmācības un sapulces, kurās darbinieki ir informēti gan par riskiem, kas var rasties, apkalpojot pircējus, izmantojot eiro valūtu, gan par citiem ar valūtas pāreju saistītiem jautājumiem.
Līdzīgi kā ar PVN izmaiņām pēdējo četru gadu laikā, arī šoreiz ELVI veikali visas ar cenu atspoguļošanu saistītās izmaksas segs paši un pircējiem par šīm izmaiņām nebūs jāmaksā.
Skaidras naudas izņemšanas pakalpojums veikalos, kurš ir pieejams kopš šī gada aprīļa sākuma, tiks saglabāts arī pēc pāriešanas uz eiro.