
«[..] Uz citu valstu fona Latvijas pārmērības, tērējot nenopelnītu naudu, nebija ilgi uzturamas. Tomēr kopējais dzīves līmenis arī patlaban pēc globāliem mērogiem nav zems. Mēs joprojām esam valstu sešdesmitniekā pēc labklājības līmeņa. Mēdz teikt: «Dzīvojam slikti», bet, objektīvi skatoties, mēs atrodamies pie labklājības valstīm salīdzinājumā ar 187 SVF dalībvalstīm,» intervijā «Latvijas Avīzei» sacīja Kravalis.
Kravalis atgādina, ka SVF jau vairākus gadus pirms krīzes brīdināja, ka Latvija nevar atļauties tādu ekonomisko politiku, kādu pieļāva toreizējā valdība. «Tas bija līdzīgi, kā braucot ar automašīnu – ja kāds brauktu ar 150 kilometriem stundā vietā, kur drīkst braukt ar 50 kilometriem stundā. Algu pieaugums standartā pasaulē ir, teiksim, līdz 5% gadā, Latvijā sāka augt par 30% gadā! Cilvēki domāja, ka tā būs mūžīgi. Mēs nevarējām neiebraukt stabā ar šādu politiku,» uzsver eksperts.
SVF speciālisti nesēž Vašingtonā un neberzē rokas, ka Latvijā ir mazas algas, norāda Kravalis, uzsverot, ka algas savulaik bija jāsamazina, lai valsts varētu sākt eksportēt un pelnīt. raksta Apollo.lv. «[..] Tiklīdz algas pieaug par 30% gadā, tā vienā brīdī mēs vairs nevaram ne ar vienu konkurēt.» Juris KravalisLatvijas BankaSVF