Ierosinātie grozījumi paredz, ka parādu atgūšanas pakalpojuma sniedzējam būs nepieciešama speciāla licence, un tā būs jāpārreģistrē vienu reizi trīs gados. Plānots, ka valsts nodeva par licences izsniegšanu būs 2500 lati, bet par tās pārreģistrāciju – 1000 lati.
Saskaņā ar Saeimā pirmajā lasījumā pieņemto Parāda atgūšanas likumprojektu parāda atguvējs savus pakalpojumus varēs sniegt tikai tad, ja tam būs speciāla atļauja – licence. Prasības licences saņemšanai, tās izsniegšanas, izmantošanas, apturēšanas, pārreģistrācijas un anulēšanas kārtību, kā arī valsts nodevas maksāšanas kārtību noteiks Ministru kabinets.
Licencēšanas sistēma nepieciešama, jo patlaban nav precīzas informācijas par šīs jomas tirgus dalībniekiem, kā arī nav noteikta parāda ārpustiesas atgūšanas kārtība un nodrošināta fizisko personu tiesību aizsardzība parāda atgūšanas procesā. Tas apgrūtina parādu piedzinēju darbības uzraudzību un kontroli, kā arī ir par pamatu iedzīvotāju sūdzībām par parādu piedzinēju darba metodēm, norāda likumprojekta autori Ekonomikas ministrijā.
Par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām”” otrajā un trešajā lasījumā vēl jālemj Saeimai.
Budžeta komisijaMinistru kabinetsparādi