Lielbritānijas balsojums par aiziešanu no Eiropas Savienības (ES) var izsaukt “domino efektu” un tai var sekot citas alianses dalībvalstis, uzskata Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis.
Intervijā vācu laikrakstam “Die Welt» Vaščikovskis brīdina, ka Lielbritānijas piemēram, nobalsojot par izstāšanos no ES, var sekot citas dalībvalstis. Lai to nepieļautu, viņprāt, nepieciešams steidzami īstenot reformas ES. “Blokam ir jāatrod atbildes uz ekonomiskajām problēmām un nelegālās imigrācijas krīzi, kā arī jārisina iekšējās un ārējās drošības jautājumi,” uzskata Vaščikovskis.
Viņš norāda, ka lai arī šobrīd neviena nopietna politiskā partija Polijā neaicina rīkot referendumu par turpmāko dalību ES, bažas pastāv. “Ceru, ka mēs netiksim piespiesti īstenot radikālus pasākumus, reaģējot uz Eiropas reformistu nesaprātīgo rīcību,” pauda Vaščikovskis.
Kā galveno iemeslu Lielbritānijas referenduma rezultātam ministrs uzskata ES iejaukšanos sfēras, kuras pilnība jākontrolē pašām valstīm. Šādu rīcību viņš nosauca par neatbildīgu un katastrofālu.
Jau vēstīts, ka Lielbritānijā notikušajā referendumā 51,9% dalībnieku nobalsojuši par valsts izstāšanos no ES, bet 48,1% – par palikšanu blokā.
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti 28.jūlijā, mudināja Lielbritāniju nekavējoties īstenot iedzīvotāju vairākuma izteikto gribu, oficiāli izstājoties no Eiropas Savienības (ES).
Eiropas Parlamenta rezolūcijā, par kuru nobalsoja 395, bet pret– 200 deputāti, norādīts, ka Lielbritānijas iedzīvotāji pauduši savu gribu un tā ir pilnībā jārespektē, uzsākot nekavējoties izstāšanās procesu.
EP aicina Lielbritānijas valdību ievērot cilvēku demokrātiski pieņemto lēmumu, sākot nekavējoties īstenot izstāšanās procedūru, proti, īstenojot līguma par ES 50.pantu, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt izstāšanās sarunas.
Foto:PublicDomainPictures/https://pixabay.com/en/users/PublicDomainPictures-14//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/