Biežākie iemesli, kāpēc neizdodas izveidot uzkrājumus

Lai sasniegtu patiesu finansiālo neatkarību un nostabilizētu savu finansiālo situāciju, ļoti svarīgi ir veidot uzkrājumus neparedzētām situācijām (vairāk par uzkrājumu nepieciešamību lasiet portālā https://compeuro.lv/atrie-krediti/), tomēr daudziem šī uzkrājumu izveide ir īsts izaicinājums. Daudzi pat pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem nav spējuši izveidot uzkrājumus un tad arī beigās visam ir atmetuši ar roku. Lai risinātu šo problēmu, ir jāmeklē iemesli, kāpēc tā notiek. Nespējai izveidot uzkrājumus var būt dažādi iemesli, tāpēc skaidrojam populārākos no tiem.

Mērķa neizvirzīšana vai nepieturēšanās pie tā

Lai izveidotu uzkrājumus, ļoti svarīga ir motivācija un, lai to iegūtu, ir jāizvirza sev mērķi. Protams, pamata mērķis ir izveidot uzkrājumus, lai nostabilizētu savu finansiālo situāciju, taču tas ir pārāk plašs un vispārīgs, lai cilvēkam radītu motivāciju. Ir jāizdomā konkrēti mērķi ar termiņiem un noteikumiem un pie tiem arī jāpieturas. Arī mērķu pārāk bieža mainīšana neļaus izveidot uzkrājumus, jo tā jau principā ir sevis mānīšana. Kārtīgi izdomājiet ko, kad un kādā veidā gribat sasniegt un uz to arī mērķtiecīgi ejat. Tikai tā jums izdosies sasniegt kādus rezultātus.

Krāšana bez noteikta plāna

Tālāk pie vainas ļoti bieži ir haotiski centieni ietaupīt naudu. Arī tas nekādus rezultātus nedos. Lai izveidotu uzkrājumus ir jāizveido budžeta plāns. Sākumā ir jāpiefiksē savu naudas plūsmu jeb visus savu ienākumus un izdevumus noteiktā pārskata periodā. Pēc tam ir jāveic šīs naudas plūsmas analīze, lai saprastu, kuri tēriņi ir lieki un kurus ir iespējams samazināt. Pēc tam ir šo plānu jācenšas integrēt dzīvē, lai gūtu izplānoto ietaupījumu. Ja šādi nerīkosieties, bet vienkārši ikdienā centīsieties piedomāt pie tā, uz ko varētu ietaupīt, ar uzkrājumu izveidi noteikti neies tik raiti kā gribētos, jo nauda tik un tā atradīs veidus kā aizplūst. Kamēr uz vienu lietu taupīsiet, uz citu izdosiet vairāk. Ja tiešām gribat gūt rezultātus, izveidojiet labu, pārdomātu, strukturētu budžeta plānu.

Gribasspēka trūkums

Protams, ne jau vienmēr pie vainas ir nepilnības teorētiskajā plānošanā. Ļoti bieži uzkrājumus neizdodas izveidot tieši tāpēc, ka pietrūkst gribasspēka kaut ko mainīt. Pat tad, ja iz izstrādāts tiešām labs budžeta plāns un ļoti veiksmīgi ir atrastas tās izdevumu kategorijas uz kurām var ietaupīt, nav teikts, ka jums tiešām viss sanāks, jo teorija var neiet kopā ar praksi. Pat tad, ja labi zināsiet, ka nedrīkstat pirkt konkrēto lietu, brīdī, kad būs jāpieņem gala lēmums par tās iegādi, jūs var vadīt mirkļa emocijas nevis racionāli izstrādātais plāns. Lai tomēr virsroku gūtu saprāts, nevis mirkļa iegribas, ir jāizdomā veidi, kā neļaut sev tērēties. Labs variants ir, piemēram, ejot uz veikaliem ņemt līdzi tikai tik daudz naudas, cik vajadzīgs plānotajiem pirkumiem. Tad veikt spontānus pirkumus būs grūtāk un no šī nevēlamā ieraduma varēsiet tikt vaļā.

Pārāk zemi ienākumi

Nevaram arī nepieminēt gadījumu, kad pie vainas tiešām ir pārāk zemi ienākumi. Ja tiešām pērkat tikai pašu minimumu un jau tā taupāt katru centu, jums vienkārši nebūs ko iekrāt, lai kā arī necenstos. Šajā gadījumā vienīgais risinājums ir jaunu vai papildus ienākumu avotu meklēšana. Tas, protams, var būt grūti un ne jau vienmēr ir iespējams tik viegli atrast darbu vai citu peļņas avotu, taču uz to ir jātiecas un ir jādara viss iespējamais, lai naudas būtu gana un jūs varētu nostabilizēt savu finansiālo situāciju.

Šie, protams, nav vienīgie iemesli, kāpēc tik daudziem neizdodas izveidot uzkrājumus neparedzētām situācijām. Iemeslu var būt tiešām daudz, taču to atklāšana ir pats sākums tam, lai izdotos ko mainīt un izveidotu uzkrājumus. Vairāk noderīgu finanšu padomu jums sniegs šī tīmekļa vietne.