rezultātu pat tajā gadījumā, ja par dolāra aizstājēju tiktu izraudzīts
tāds instruments kā bitkoini (bitcoins), jeb virtuālā nauda, raksta
"Time". Kopš brīža, kad sakās finanšu krīze, daudzi ekonomisti iesaka
aizstāt dolāru ar jaunu pasaules rezerves valūtu. Vienlaikus problēma ir
tur, ka savi trūkumi pastāv jebkurai valūtas sistēmai, uzskata
izdevums.
Dolāra gadījumā tā ir piesaiste pie valsts, kura pārdzīvo ilgstošu ekonomisko lejupslīdi un diezin vai jebkad vairāk spēs sasniegt agrāko ietekmi. Taču ja par aizstājēju izvēlas valūtu, kas pisaistīta pie pārkarsētās ekonomikas ar ievērojami augstāku nekā ASV inflācijas līmeni, tāpat radīsies problēmas, raksta 2v.lv.
Tieši ar to ir pievilcīgi bitkoini vai to līdzinieki: nošķirot valūtu un ekonomisko sistēmu, jūs varat atļauties neuztraukties, ka ekonomiskā izaugsme vai tās neesamība paaugstinās vai pazeminās valūtas kotējumus. Šī valūta nav pakļauta nevienai valdībai vai Centrālajai bankai, bet tās apjoma pieauguma tempi ir zināmi iepriekš. Tomēr arī šajā gadījumā valūta nekļūs stabilāka, jo dolāram izdevās izvairīties no spēcīgām svārstībām, piemēram, par spīti cunami Japānā vai notikumiem Tuvajos Austrumos.
Vairāki amerikāņu politiķi, lai papildus stabilizētu dolāru, piedāvā atbrīvoties no Federālās Rezervju sistēmas un atgriezties pie zelta standarta, tomēr arī tas var izrādīties neefektīvi. Kaut arī dolārs tiks nodrošināts ar zeltu, nekas netraucēs zelta cenai kristies. Tāpat valūtu kursi šajā gadījumā, vienalga, nebūs fiksēti, jo zelta ieguve turpināsies. Līdz ar to jāsecina, ka atteikšanās no dolāra pati pa sevi nevis izārstēs pasaules ekonomikas kaites, bet var novest arī pie situācijas pasliktināšanās.