Ministru kabinets konceptuāli nolēmis par divām nedēļām jeb līdz 25. janvārim pagarināt spēkā esošos ierobežojumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, kas noteikti līdz 11. janvārim. Par konkrētām detaļām valdība lems sēdē ceturtdien, 7. janvārī.
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) atzina, ka Ekonomikas ministrija valdības sēdē prezentējusi modeli drošai tirdzniecībai, kas paredz atteikties no preču saraksta modeļa, jo, ieilgstot ierobežojumiem, kļūst sarežģīti cilvēkiem nodrošināt savas ikdienas vajadzības.
“Mēs paredzam atteikties no preču saraksta modeļa, jo cilvēkiem ir dažādas vajadzības. Ja šī situācija tiek pagarināta, tas varētu būt sarežģīti. Esam izstrādājuši kritērijus cilvēku uzskaitei veikalos, groziņu dezinfekcijai u.c, ļaujot tirgot visas preču grupas,” sacīja Vitenbergs.
Tāpat viņš atzina, ka aicinās valdības kolēģus ceturtdien diskutēt par to, ka kā kritērijs jāizmanto iepriekšējā gada uzņēmuma apgrozījuma kritums, lai šīs programmas padarītu plašākas un pieejamākas. Būs arī jauns atbalsta instruments – nomas maksas segšana.
“Ir svarīgi atbalsta mehānismi. Galvenie ir dīsktāves pabalsti, algu subsīdijas un apgrozāmie līdzekļi uzņēmumiem. Pieteikumu skaits ir diezgan liels – 20 tūkstoši darba ņēmēju pieteikušies dīkstāves pabalstam, bet 890 uzņēmumi – apgrozāmajiem līdzekļiem,” sacīja ekonomikas ministrs.
Vienlaikus nolemts, ka līdz 25. janvārim paliks spēkā ierobežojumi arī skaistumkopšanas nozarei.
Pieņemts arī lēmums par to, ka 1.-4. klasēm vēl par divām nedēļām būs japagarina brīvlaiks. “Tas noteikti rezultēsies ar mācību gada pagarinājumu,” atzina izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
Jau ziņots, ka, lai mazinātu Covid-19 izplatību un pulcēšanos gaidāmo svētku laikā, valdība pērn vienojās ieviest komandantstundu un pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 7. februārim.
Foto: Valsts kanceleja